خواب‌ها می‌توانند انعکاسی از ذهن ناخودآگاه انسان باشند. به همین خاطر هر خوابی که می‌بینید، به روحیات آن زمان شما وابسته است. شرایط جسمی، روحی، دغدغه‌های زندگی و نوع ارتباط با دیگران بر خواب‌هایتان تاثیر دارد. مثلاً معبران خواب، در تعبیر خواب کفش، به زن اشاره کرده‌اند؛ البته باید موقعیت و جزئیات خواب را برای تعبیر بهتر به یاد داشته باشید. اگر به تازگی خواب کفش دیده‌اید، خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

تعبیر خواب کفش

به‌طور کلی در تعبیر خواب کفش به بخت و همسر و زن اشاره کرده‌اند. باید بدانید که نوع کفش، تازگی یا کهنگی، رنگ و شکل آن در تعبیر خواب تاثیر می‌گذارد. خیلی از معبران اسلامی معتقد هستند که اگر در خواب کفشی را بپوشید، نوید ازدواج را می‌دهد؛ اما از پا درآوردن کفش می‌تواند به معنی جدایی و طلاق باشد. در ادامه جزئیات بیشتری از تعبیر خواب کفش را از نگاه معبران مختلف بررسی می‌کنیم.

تعبیر خواب کفش از دید امام جعفر صادق (ع)

امام جعفر صادق (ع) برای خواب کفش، هفت تعبیر مختلف دارد. از نظر این امام معصوم هم، دیدن کفش در خواب، به معنای زن است؛ البته این زن فقط به همسر اشاره نمی‌کند. ممکن است خواهر، مادر یا یکی از خویشاوندان، دوستان یا آشنایانتان باشد.

طبق نظر امام جعفر صادق (ع) این زن، کسی باشد که به شما خدمتی می‌کند. ممکن است در جایگاه خدمتکار، کارمند و حتی پرستار باشد. امام جعفر صادق (ع) در تعبیر دیگری از خواب کفش به دختر کم‌سن‌وسال اشاره می‌کند. این خواب به این معنی است که قرار است پرستار کم‌سن‌وسالی را برای انجام امور روزمره به خانه‌تان بیاورید.

این امام بزرگوار برای خواب کفش تعبیری از قدرت‌مندتر‌شدن را هم بیان کرده است. همچنین این خواب نشانه چرخه زندگی هم است. در مفهوم کامل‌تر یعنی روال زندگیتان مثل قبل می‌شود. ایشان می‌گویند گاهی تعبیر خواب کفش، نشانه ثروت است و مال و اموالی در آینده نزدیک به دست می‌آورید. در این حالت ممکن است شخصی اموالش را تقسیم کند و بخشی از آن اموال به شما برسد. ایشان در تعبیر خواب کفش سیاه هم به به‌دست‌آوردن مال و اموال یا جایگاه اجتماعی خوب اشاره می‌کنند.

تعبیر خواب کفش

جالب است بدانید ماهیت کفش در تعبیر خواب آن هم تاثیر دارد؛ پس خواب کفش می‌تواند به معنی عازم‌شدن برای سفر باشد. این خواب نشان می‌دهد که با مشغله‌های زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کنید؛ پس خوب است چمدانتان را جمع کنید و چند روزی به سفر بروید.

تعبیر خواب از دید حضرت یوسف

حضرت یوسف یکی از معبران بزرگ اسلام، می‌گویند اگر زمانی در خواب، کفشی را به پا کردید، به این معنی است که به‌زودی ازدواج می‌کنید.

تعبیر خواب کفش از دید محمد ابن سیرین

این معبر بزرگ هم با دیگر معبران هم‌عقیده است و در تعبیرخواب کفش به زن اشاره می‌کند. او معتقد است این زن ممکن است همسرتان یا یکی از افراد مونث در اطرافیانتان باشد.

خواب کفش تازه از دید ابن سیرین

ابن سیرین گفته است که دیدن کفشی تازه در خواب، نشانه تصمیم‌گیری برای ازدوج است؛ البته ممکن است در تعبیر این خواب شما پرستار یا خدمتکار جوانی را استخدام کنید.

تعبیر خواب کفش سیاه از دید ابن سیرین

ممکن است در خوابتان کفشی ببینید که از شدت کثیفی رنگ آن به سیاه شبیه است. این خواب نشان از این دارد که همسری ثروتمند، توانگر و دارای موقعیت اجتماعی بسیار خوب نصیبتان می‌شود.

تعبیر خواب کفش از دید ابراهیم کرمانی

ابراهیم کرمانی معتقد است اگر خوابی ببینید که در آن مشغول راه‌رفتن هستید و ناگهان کفش از پاهایتان در بیاید، خبر از جدایی و متارکه می‌دهد. این جدایی ممکن است بین شما و همسرتان یا یکی از اعضای خانواده درجه یک مثل خواهر یا برادر اتفاق بیفتد.

همچنین معتقد است که اگر در خواب کفش جدیدی خریدید و آن را پوشیدید، دختری کم‌سن‌وسال یا خدمتکاری جوان به شما خدمت می‌کند؛ البته تعبیر بهتر و دقیق‌تر براساس این دوران می‌تواند به استخدام پرسنل جدید در کسب‌وکارتان هم اشاره کند.

تعبیر خواب کفش از دید منوچهر مطیعی

منوچهر مطیعی هم با بیشتر معبران هم‌عقیده است و می‌گوید تعبیر این نوع خواب همان وجود زن یا همسری است که قرار است وارد زندگیتان شود.

اگر به تعبیر خواب‌های متفاوت یا فال قهوه علاقه دارید، کافی است وارد اپلیکیشن falomen   بشوید. در این برنامه مطالب جالبی انتظارتان را می‌کشد.

دیدن خواب کفش از دید آنلی بیتون

آنلی بیتون برای خواب کفش در موقعیت‌های مختلف، تعبیرهای متفاوتی بیان کرده است.

تعبیر کفش کثیف و پاره از دید آنلی بیتون

براساس نظر او اگر کفشی پاره و کثیف در خواب ببینید، نشانه این است که شما با رفتاری نادرست و نسنجیده یا انتقادی نابجا از دیگران باعث کدورت و دشمنی شخصی می‌شوید.

تفسیر خواب خرید کفش نو از دید آنلی بیتون

دیدن کفش نو و تازه در خواب را به فال نیک بگیرید. این خواب به تحولات و تغییرات خوبی در زندگیتان اشاره می‌کند و به زودی اتفاق‌های سودمندی در زندگیتان رخ می‌دهد.

ممکن است در خواب کفشی نو بخرید که جلوی پایتان را اذیت می‌کند. این خواب نشانه این است که دوستان و همکارانی در اطرافتان دارید که به خوش‌گذارنی‌ می‌پردازند. آن‌ها در نبودتان، شما را تحقیر و مسخره می‌کنند؛ پس حواستان را جمع و در انتخاب دوست‌هایتان دقت کنید. یادتان باشد اگر شخصی به شما احترام نگذارد، ارزش دوستی با شما را ندارد؛ پس بهتر است آن را از زندگیتان حذف کنید.

تعبیر خواب نبستن بند کفش از دید آنلی بیتون

همانطور که گفتیم جزئیات خواب‌ها در تعبیر آن موثر هستند. ممکن است در خواب بند کفشتان را نبسته باشید. آنلی بیتون در تعبیر این خواب معتقد است که شما به دلیل مسئله‌ای قرار است با شخصی مشاجره و دعوا کنید؛ البته بهتر است در چنین موقعیتی آرامشتان را از دست ندهید. همیشه راه درست‌تری برای حل مشکلات وجود دارد. همچنین می‌توانید با صحبت و گفت‌وگو این مشکل را حل و از ایجاد اختلاف جلوگیری کنید.

تعبیر خواب گم‌کردن کفش

گم‌کردن کفش‌ها در خواب، نشان از طلاق، جدایی یا فاصله‌گرفتن از شریک زندگیتان را دارد.

ممکن است در خواب ببینید که کسی در شب، کفش‌هایتان را به سرقت ببرد. این خواب نشانه ضرر و خسارت است؛ البته لازم نیست نگران باشید. زیرا این ضرر در موقعیتی دیگر برایتان جبران می‌شود و به سود می‌رسید.

تعبیر خواب کفش از دید کارل گوستاو یونگ

این معبر درباره خواب کفش پاشنه‌بلند تعبیرهای جالبی دارد. طبق نظر کارل گوستاو یونگ، کفش پاشنه‌بلند نشان از جذابیت‌های زنانه‌ای دارد که در وجود شماست. اگر در خواب کفشی پاشنه‌بلند بپوشید، به این معنی است که دارای اعتماد به نفس خوبی هستید. شما معتقدید که جذابیت خاصی دارید و نظر دیگران را به خودتان جلب می‌کنید.

این خواب تعبیر متفاوت دیگری هم دارد. وجود کفش پاشنه‌بلند در خواب می‌تواند محدودیت در زندگیتان را نشان بدهد. در این حالت احساس می‌کنید که به آزادی بیشتری احتیاج دارید. این محدودیت‌ها باعث می‌شود که به‌خوبی نتوانید آزادانه خواسته‌ها و آرزوهایتان را ابراز کنید و توانایی‌هایتان را به دیگران نشان دهید.

تعبیر خواب کفش از دید زیگموند فروید

زیگموند فروید می‌گوید اگر مردی در خواب، کفش‌های پاشنه‌بلند زنانه‌ای را تماشا کند، نشان‌دهنده قوه تخیل اوست. ممکن است درباره هوای نفس و شخصیتش دچار اشتباه شده باشد. در واقع نشان می‌دهد که انسان‌ها افکاری در سر دارند که ممکن است هیچ‌وقت به آن نرسند؛ پس بهتر است این افکار را کنار بگذارند و به واقعیت‌ها بپردازند.

تعبیر خواب کفش از دید جی اچ میلر

او در کتابش وجهه دیگری از خواب کفش را تعبیر می‌کند. زمانی که در خواب پاشنه کفش دختری جوان بشکند، نشانه هشدار است. ممکن است اتفاقی ناگواری رخ بدهد که باعث آبروریزی شود.

تعبیر خواب کفش از کتاب فرهنگ تفسیر رویا

در این کتاب تعبیرهای جالبی درباره خواب کفش آمده است که چند مورد از آن‌ها را بررسی می‌کنیم. براساس نوشته‌های این کتاب، خواب کفش به معنی جایگاه و مقام در زندگی است. این خواب می‌تواند به موقعیت هر شخص در زندگی و شخصیت فردی‌ انسان و به موانعی اشاره ‌کند که باید در زندگی با آن‌ها روبه‌رو شود.

اگر در خوابتان کفشی طراحی‌شده برای شغلی خاص را ببینید، نشان می‌دهد که به آن شغل علاقه دارید. همچنین ویژگی‌های آن شغل به روحیات شما نزدیک است؛ پس بهتر است به دنبال آن بروید و به کار دل‌خواهتان بپردازید.

درآوردن کفش از پا و کش‌وقوس دادن به پا نمادی از پشت‌سرگذاشتن دورانی سخت و پر رنج است. احتمال دارد چیزی را ترک کرده باشید که به آن بسیار وابسته بودید. این جدایی ممکن است جدایی از شخص یا حتی از شغل و حرفه‌تان باشد.

تعبیر خواب کفش بزرگ

 اگر در خواب کفشی بپوشید که برایتان بزرگ است و احساس ناراحتی کنید، به این اشاره می‌کند که در حال حاضر مسئولیت‌های زیادی را بر عهده دارید. همچنین احساس می‌کنید که از انجام مسئولیت‌هایتان عقب مانده‌اید.

تعبیر خواب کفش سبز

دیدن کفش سبز در خواب نشان از زنی پارسا دارد. مهربانی، وقار و نجابت از ویژگی‌های این زن است.

تعبیر خواب کفش قرمز

کفش قرمز در خواب نشانه زنی بسیار معاشرتی است که ارتباط خوبی با مردم دارد. این شخصیت به صحبت‌کردن و عیش‌ونوش و خوش‌گذرانی بسیار علاقه‌مند است.

خواب‌های ما با تعابیر مختلفی که دارند، می‌توانند بر حال و احساساتمان تاثیر بگذارند. یادتان نرود این تعابیر گاهی مثبت و گاهی هم منفی هستند؛ پس لازم نیست نگران باشید و از زمان حال غافل شوید. خواندن تعبیر خواب و فال‌ها مطالبی سرگرم‌کننده و جالب است که می‌تواند کمی شما را از دغدغه‌های زندگی دور کند. برای خواندن تعابیر خواب‌های مختلف، می‌توانید از اپلیکیشن falomen  استفاده کنید و از خواندن مطالب طبقه‌بندی‌شده در آن لذت ببرید.