واژه مردن در دنیای واقعی معنای هولناکی دارد و باعث ترس می­شود؛ اما اگر به تعبیرهایی که درباره این موضوع وجود دارد نگاهی بیندازید، دیدن مرگ در خواب تقریباً خوب است. اگر در خوابتان چیزی مرتبط با مردن دیده‌اید، ممکن است به چند حالت تعبیر شود؛ البته تعبیر مردن در خواب به شکلی دقیق، به جزییات خواب شما بستگی دارد.  

تعبیر خواب مردن به صورت کلی

مردن بعضی اوقات به این معنی است که اتفاقی قبلاً برایتان افتاده است و قرار است که آن را فراموش کنید؛ البته شاید هم به این معنی باشد که دوست دارید در زندگیتان اتفاقات تازه‌ای را تجربه کنید. این خواب گاهی می­تواند به معنی از دست‌دادن یکی از آشنایان یا نزدیکانتان باشد. گاهی هم هشداری است تا شما بیشتر از قبل به خودتان و سلامت روح و روانتان رسیدگی کنید؛ البته ممکن هم هست که نشان بدهد این روزها بیش‌ازاندازه به مرگ فکر می‌کنید. خوب است که به یاد مرگ باشید؛ اما در این زمینه زیاده‌روی نکنید؛ چون ممکن است به افسردگی و پوچی ختم شود.

در کل دیدن مرگ در خواب، یعنی علاقه دارید تا زندگیتان را به سمت مثبت تغییر بدهید. به نظر می‌آید که این روزها دوست دارید عادت­های خوب بیشتری به زندگیتان اضافه کنید. شاید بهتر است افکار و رفتارتان را عوض کنید تا بتوانید به سطح خوبی از رشد فردی برسید؛ البته در این راه نباید از تأثیر خواندن کتاب‌های مفید غافل شوید. وقت‌گذراندن با کتاب‌ها به بهبود کیفیت زندگیتان کمک می‌کند. مرگ در خواب ممکن است به معنی تغییروتحول در زندگی هم باشد؛ مثلاً شروع‌کردن راهی جدید یا تمام‌کردن برهه‌ای از زندگی؛ پس احتمالاً این روزها به تحولی اساسی فکر می‌کنید. شاید هم کارهای نیمه‌تمام را در اولویت گذاشته‌اید تا پرونده‌شان را ببندید.

تعبیر خواب مردن خود

گاهی ممکن است خواب ببینید که مرده‌اید؛ دیدن این خواب به معنای وعده ­های دروغین است. این وعده­‌ها مثل طبلی توخالی هستند و قرار نیست تغییر مثبتی در احوال ما ایجاد کنند. ممکن است این­ها وعده‌های توخالی همان قول‌هایی باشند که شما به دیگران داده‌اید. از امیدوارکردن بی‌پشتوانه دیگران جدی بپرهیزید. این کار آخروعاقبت خوبی ندارد؛ البته ممکن است دیگران به شما وعده داده باشند. بهتر است اساس زندگیتان را بر قدرت و تفکر خودتان بگذارید. لطف دیگران گاهی هست و گاهی نیست که اگر باشد هم چیزی جز منت نیست.

تعبیر خواب دیدن مرده

اگر در خوابتان آدم­ها را دیدید که قبلاً در واقعیت مرده‌اند، ممکن است این طور تعبیر شود که شما خیلی زود ناامید می‌شوید. این ناامیدی هم معمولاً به خاطر مشکل‌هایی است که در واقعیت چندان هم بزرگ نیستند. شاید بهتر است از کاه کوه نسازید و دست از فکرکردن زیاد بردارید؛ البته گفتنش راحت است، در عمل باید برای ذهنتان کارهای دیگری جز فکرکردن بتراشید. چرا در دوره‌ای جدید شرکت نمی‌کنید؟ یادگرفتن مهارتی جدید هم فکر بدی نیست. شاید هم لازم است یکی از مهارت‌های فعلی‌تان را پرورش بدهید. به هر حال انتخاب با شماست.

 زنده شدن مرده در خواب

اگر خواب زنده شدن مرده‌ای را ببینید، تعبیر خواب آن سردرگمی شما و نداشتن برنامه برای آینده‌تان است؛ اما اگر در خوابتان تابوت هم باشد و در آن مرده‌ای باشد که بلند شود؛ یعنی قرار است کسی را ببینید که می‌شناسید و به شما نزدیک هم هستید. سعی کنید تا این دیدار، دیداری خوشایند باشد تا بتوانید از کنار هم بودن لذت ببرید. یادتان نرود که باید فرصت دیدن آشنایان را غنیمت دانست.

تعبیر خواب کسی که در حال مردن (احتظار)

اگر در خوابتان کسی را دیدید که در مرگ است، نگران نباشید؛ چون قرار است اتفاقاتی بیفتد که باعث خوشحالی شما می­شوند. در کل دیدن این خواب به معنی خوشی، شادی و برکت است. مبارک باشد.

تمایل به مرگ و خودکشی در خواب

خودکشی و تمایل داشتن به مرگ در فرهنگ و تعبیر خواب با هم فرق می­کنند و معنی­های متفاوتی دارند. اینکه خواب ببینید که دوست دارید بمیرید و به آن تمایل نشان بدهید؛ یعنی به اندازه کافی سالم و سلامت هستید؛ اما دیدن خودکشی در خواب بیشتر ناشی از احساساتی مثل تشویش و وحشت است. اینکه از چه راهی خودکشی کرده باشید هم در تعبیر خوابتان مهم است. اگر خودکشی با خوردن سم باشد؛ یعنی باید تلاش کنید تا رفتارتان را اصلاح کنید؛ چراکه بسیار خام و بی‌تجربه هستید. احتمالاً این اواخر روابط خوبی را هم تجربه نکرده‌اید؛ چون رفتارهای عجیبتان باعث می‌شود دیگران از شما دلزده و دور شوند. نگران نباشید، با کمی خودشناسی مشکلاتتان کمتر می‌شود.

اگر در خواب خودتان را با طناب دار زدید؛ یعنی مشکلاتی که در حال حاضر با آن­ها دست‌وپنجه نرم می‌کنید، قرار است بیشتر هم بشوند. همه‌چیز را به‌تنهایی تحمل نکنید، گاهی لازم است چیزهایی را با دیگران در میان بگذارید. سعی کنید با فردی مطمئن حرف بزنید و از کسی که صلاحیت دارد مشورت بگیرید. گاهی چند فکر بهتر از یکی است؛ البته دیدن این خواب بعضی وقت­ها به مشکلات سلامت جسمی برمی­گردد. به طور کلی این خواب نشان‌دهنده مشکلات زیادی است که روی دوشتان سنگینی می­کند و نمی­توانید به‌تنهایی از عهده آن­ها بربیایید. همین مشکلات و افکار باعث ترس شماست که ممکن است کاری یا شخصی باشد.

تعبیر خواب مردن از نظر آنلی بیتون

آنلی بیتون معبر بزرگ غربی معتقد است که در کل، خواب­های مرتبط با مردن باعث کلافگی و سردرگمی می­شوند؛ با این حال اگر خواب ببینید دوست یا یکی از نزدیکانتان مرده است؛ یعنی قرار است که خبر بدی بشنوید. دیدن مرگ یکی از آشنایان در خواب یعنی درگیر ناامیدی کلافه‌کننده‌ای هستید که می­خواهید آن را از بین ببرید.

خواب مردن از نظر ابن سیرین

ابن سیرین معتقد است مقام و منزلت شما در پیشگاه خداوند، وابسته به رفتار مرده‌هایی است که در خواب‌های شماست. اگر مرده­ها با شما خوش‌اخلاق و مهربان رفتار کردند؛ یعنی در پیشگاه خداوند جایگاه رفیعی دارید؛ اما اگر برعکس بود و مرده‌ها رفتار خوبی با شما نداشتند؛ یعنی باید تلاش کنید تا انسان بهتری باشید.

تعبیر خواب مردن از نظر دانیال نبی

دانیال نبی(ع) هم درباره شیوه­های مختلف مردن در خواب عقیده­های متفاوتی دارد. اگر در قبرستان باشید، به این معنی است که کسانی که با آنها رفت‌وآمد می­کنید، افرادی نادان و بی­خرد هستند. این افراد گاهی بسیار به شما نزدیکند و شاید نتوانید به‌راحتی آن‌ها را کنار بگذارید؛ اما بهتر است مراوده‌تان را با آن‌ها کمتر کنید. اگر خواب ببینید که بعد از مردن دوباره به زندگی برگشته‌اید؛ یعنی قرار است از گناهی که در حال انجام دادنش هستید، پشیمان بشوید و توبه کنید؛ البته اگر گناهی انجام نداده باشید، به این معنی است که قرار است خدا به شما عمری طولانی بدهد. اگر هم دیدید که شما را در تابوتی گذاشته‌اند و مردم از کنارتان می‌گذرند، این خواب به بزرگی و مقام والای شما اشاره دارد؛ گرچه ممکن است به این معنی هم باشد که در دیانتتان سستی می‌کنید. بعضی­ها هم معتقدند که این خواب نشانی از موفقیت بیشتر شما نسبت به افرادی باشد که تابوتتان را حمل می‌کنند.

تعبیر خواب مردن از نظر امام صادق(ع)

بر اساس عقیده امام صادق(ع) دیدن مرگ در خواب به صورت کلی خوب است. فرقی هم ندارد خودتان مرده باشید یا شخص دیگری مرده باشد. در هر صورت این خواب از سلامتی و طولانی بودن عمرتان خبر می‌دهد. اگر در خواب ببینید که بعد از مرگ دوباره به زندگی برگشته‌اید، قرار است توبه کنید.

تعبیر خواب مردن از نظر یونگ

یونگ عقیده­های مختلفی درباره مردن در خواب دارد. اگر در خوابتان ببینید که کسی مرده است، نشان‌دهنده این است که دیگر نسبت به آن شخص احساسی ندارید. احتمالاً قرار است که در رابطه شما با آن فرد تغییراتی رخ بدهد که شما تصمیم‌گیرنده آن هستید؛ البته ممکن است به این معنا هم باشد که سعی دارید که احساساتتان به آن شخص را نادیده بگیرید. اگر خواب ببینید کسی که نمی‌شناسید، مرده است؛ یعنی در اطراف شما تغییراتی اتفاق افتاده است که شما از آنها بی­خبر هستید. ممکن است خواب ببینید که نمرده‌اید؛ اما ادای مردن را درمی­آورید که یعنی دنبال فرصتی هستید تا زندگیتان را تغییر بدهید و از نو شروع کنید.

ممکن است اینکه در خواب مرگ خودتان را ببینید شما را بترساند؛ اما از نظر یونگ دیدن این خواب به‌معنای پیشرفت و تحولی درونی است. قرار است با فراموش‌کردن گذشته و کنارگذاشتن عادت‌های همیشگی، راه جدیدی را در پیش بگیرید؛ البته گاهی ممکن است این رویه جدید، عادتی ناسالم باشد و شاید هم نشان‌دهنده این باشد که قرار است بی‌مسئولیت باشید. کمی هشیارتر باشید. او  معتقد است تعبیر خواب مردن ممکن است ناخوشایند هم باشد؛ مثلاً ممکن است شما وارد رابطه‌ای سمی شوید که از آن چیزی جز درد و ناراحتی عادیتان نمی‌شود. اگر کسی در اطرافتان مریض احوال باشد ممکن است دیدن این خواب به‌معنی نزدیک شدن زمان مرگ او باشد.

تعبیر خواب مردن مرده‌ها

اگر مرگ کسی را ببینید که قبلاً در واقعیت مرده است، تعبیرهای مختلفی برایش وجود دارد. از نظر ابن خلیل اگر کسی خواب ببیند که کسی برای بار دوم مرده است یا کسی که مرده گریه می­کند؛ یعنی روح آن شخص از اتفاقی رنج می­برد و ناراحت است. یونگ هم عقیده دارد که اگر کسی را ببینید که در خواب دوبار بمیرد؛ یعنی احتمالاً عزیزی را از دست داده‌اید که بنا به هر دلیلی هنوز موفق نشده‌اید با او خداحافظی کنید. البته تعبیر دیگری هم برای این خواب وجود دارد. ممکن است مسئله‌ای ناتمام بین شما و آن مرحوم وجود داشته است که از ناتمامی آن رنج می‌برید. ابراهیم کرمانی هم معتقد است اگر مرده‌ای درخواب شما بمیرد؛ یعنی قرار است که فرزندتان را از دست بدهید؛ البته این تعابیر ممکن است شامل حال شما نشود، بد به دلتان راه ندهید. خوابتان را به آب جاری بگویید.

در نهایت بیشتر باورها در تعبیر خواب مردن جنبه‌ای مثبت دارند؛ اما گاهی هم ممکن است که تعبیر این خواب خوب نباشد. یادتان نرود که همه خواب‌ها تعبیر ندارند. اگر این روزها پریشان و دلتنگ هستید، سعی کنید با عواطف و احساساتتان روبه‌رو شوید.

شاید بهتر است برای تعبیر دقیق‌تر خواب‌هایتان به اپلیکیشن falomen سری بزنید. تعبیر خواب‌هایتان با هوش مصنوعی حتماً جالب‌تر است. شاید هم فال قهوه‌ای گرفتید یا فال روزانه‌تان حقایق جذابی را برایتان رو کرد.

اگر باورهای دیگری درباره تعبیر خواب مردن می­دانید یا درباره آن عقیده متفاوتی دارید، در کامنت‌ها برایمان بنویسید. خواندن نظرات شما هم برای ما و هم برای دیگران جالب خواهد بود.