انسان‌ها همیشه در پی تعبیر خواب‌ها و کابوس‌هایشان هستند. گاهی این رویاها می‌توانند تکراری باشند و ذهنتان را مشغول کنند. معبرهای بزرگی در تاریخ بوده‌اند که تفاسیر مختلفی درباره خواب‌ها گفته‌اند. بعضی از این رویاها تفسیری روشن دارند و بعضی‌از آن‌ها هم اتفاقات بدشگونی را هشدار می‌دهند؛ البته یادتان باشد که نباید ذهنمان را بیش از اندازه درگیر معانی رویاها کنیم و از زندگی حال غافل شویم. یکی از موضوعات رایج رویاها، دیدن ماهی در خواب است؛ اما وجود ماهی در خوابتان چه معنایی دارد و نوید چه اتفاقی است؟ این بار قصد داریم به تعبیر خواب ماهی از دید معبرهای بزرگ تاریخ بپردازیم.

تعبیر خواب ماهی

بسیاری از مفسران و معبرهای بزرگ درباره وجود ماهی در عالم خواب نظرهای جالبی دارند. اغلب آن‌ها وجود ماهی را نشانه رزق‌وروزی می‌دانند. همچنین از نظر قرآن و در باورهای اسلامی هم ماهی نشانه خیر و برکت در زندگی است؛ البته دیدن خواب ماهی در حالت‌های گوناگون، معنای متفاوتی دارد که آن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم.

تعبیر خواب ماهی حضرت یوسف

براساس گفته‌های حضرت یوسف دیدن خواب ماهی، نشانه مال و ثروت است. هر چقدر ماهی بزرگ باشد، ثروت بیشتری نصیبتان می‌شود. عکس این قضیه هم صادق است و ماهی کوچکتر، نشان‌هنده روزی کمتر است.

تعبیر خواب ماهی از دید محمد بن سیرین

از نظر این معبر بزرگ اسلام دیدن ماهی  با جثه‌ای کوچک در خوابتان به این معنی است که شخصی که در رتبه پایین‌تر از شما، به شما آسیب یا خسارتی می‌رساند.

اگر در خوابتان ماهی نوش جان کردید، منتظر روزهای خوش باشید. زیرا قرار است به سفری بروید و از آن راه به ثروتی دست پیدا کنید. ممکن است کسی در خوابتان ماهی خشک یا شوری را به شما بدهد. محمد بن سیرین درباره این نوع خواب اینطور گفته است که فردی بانفوذ به شما ستم می‌کند.

تعبیر خواب ماهی از دید امام جعفر صادق (ع)

اما جعفر صادق (ع) در دین اسلام یکی از بزرگ‌ترین مفسرین خواب محسوب می‌شود. او تعابیر متعددی درباره خواب ماهی فرموده است. از نظر ایشان دیدن خواب ماهی می‌تواند به معنی به‌دست‌آوردن جایگاهی بلندمرتبه در دستگاه‌های حکوتی باشد. ایشان گفته‌اند در این حالت لشکر و سپاهی از آن شخص فرمان‌برداری می‌کنند. همچنین می‌تواند نشانه از کنیز یا خدمت‌گزاری باشد که قرار است به امورتان رسیدگی کند. اگر خواب ماهی دیدید، نشان از وجود دختری است که قرار است به زندگیتان وارد شود یا مالی رایگان به دست می‌آورید. خواب ماهی گاهی تعبیر متفاوتی هم دارد. مثلاً ممکن است در پی آن خواب، پریشانی یا ناراحتی به سراغتان بیاید.

تعبیر خواب ماهی از دید ابراهیم کرمانی

ابراهیم کرمانی هم در تفسیر خواب ماهی، با امام صادق (ع) هم‌عقیده است. او هم می‌گوید اگر در خوابتان مشغول خوردن ماهی بودید، قرار است وارد تجارتی شوید. شما از این تجارت سود و مال فراوان به دست می‌آورید.

تعبیر خواب از دید جابر مغربی

جابر مغربی از دیگر مفسرهای مشهور اسلامی است که تعابیر جالبی درباره خواب و رویاها دارد. از نظر جابر مغربی دیدن ماهی در خواب نشانه مال و ثروت است. او معتقد است این مال به‌طور غنیمت به شما می‌رسد؛ البته در روزگار ما غنیمت‌گرفتن را می‌شود همان مال و ثروتی تعبیر کنیم که بدون سختی به شما برسد. ممکن است در خوابتان ماهی را پخته و سپس میل کنید. این خواب نشان می‌دهد که ثروت زیادی به دست می‌آورید و صاحب املاک زیادی می‌شوید.

جالب است بدانید نوع پخت ماهی در متفاوت‌بودن تعبیر خواب هایتان تاثیر می‌گذارد. اگر فردی خداشناس و صالح در خوابش ماهی را بریان یا کباب کند، در آینده نزدیک به سفری می‌رود که هدف از آن علم‌آموزی و بالابردن سطح معلومات اوست. آن شخص از این راه جایگاه مهمی را به دست می‌آورد؛ اما اگر شخصی که این رویا را دیده است، انسانی پارسا نباشد، در آینده نزدیک ناراحتی و مشکلی برایش اتفاق می‌افتد.

تعبیر خواب ماهی از دید دانیال نبی

تعبیرخواب از دید ایشان جالب و خواندنی است. از نظر دانیال نبی زمانی که ماهی بزرگی در خوابتان دیدید، منتظر مال و ثروتی رایگان باشید. به تعبیر ایشان اگر ماهی برای دریای گرمسیر باشد، معنی مبتلاشدن به بلا و گرفتاری است؛ اما دیدن ماهی در دریای سردسیر، اتفاق‌های خوب و خوشی را نوید می‌دهد.

تعبیر خواب از دید منوچهر مطیعی تهرانی

منوچهر مطیعی تهرانی درباره خواب ماهی نظر مثبتی دارد. او می‌گوید اگر ماهی در خوابتان در آبی زلال شناور بود، نشان‌دهنده اتفاق‌های خوب است. شاید در خواب تعدادی ماهی را در آبگیر یا ساحل دریا ببینید. وجود ماهی‌ها در آب شفاف و زلال به این معنی است که اتفاق‌های خوبی در راه است.

تماشای ماهی‌ها در برکه یا حوضچه‌ای گل‌آلود و کدر، تعبیر دیگری دارد. در این حالت شرایط سختی پیش روی شماست؛ اما لازم نیست نگران و مضطرب شوید. کافی است به خالق هستی ایمان داشته باشید و در راستای هدفتان تلاش کنید تا این بحران را پشت سر بگذارید. در این حالت، دوران سختی به پایان می‌رسد و به مقامی بزرگ می‌رسید.

تماشای ماهی‌های رنگارنگ و زیبا در آب راکد و گندیده، این معنی را می‌دهد که شما برای به دست‌آوردن ثروت و مقام، ارزشندترین دارایی، یعنی سلامتیتان را از دست می‌دهید. آب گندیده می‌تواند نشانه مبتلاشدن به بیماری و گرفتاری باشد. در این صورت آرامش زندگیتان از بین می‌رود و ممکن است در شرایط سختی قرار بگیرید.

ممکن است در خوابتان، شخصی تنگی با چند ماهی را به شما هدیه بدهد. این هدیه نشانه لطف و رحمت او به شماست و خیر و نیکی را برایتان به ارمغان می‌آورد. همچنین می‌تواند تعبیری از موفقیت در زندگیتان باشد. حالا اگر شما به فردی دیگر تنگ از ماهی هدیه بدهید، لطف و رحمتتان شامل حال او می‌شود. در واقع شما او را حمایت می‌کنید تا آن شخص به اهدافش برسد.

بلعیدن ماهی کامل، نشانه طمع و زیاده‌خواهی در وجود شخص است. اگر همچین خوابی دیدید، یادتان باشد که باید جلوی این حس درونی را بگیرید تا شما را به گمراهی نکشاند. جالب است بدانید خوردن ماهی شور یا دودی، به این معنی است که شرایط سختی برایتان به وجود می‌آید و کمی پریشان می‌شوید.

تعبیر خواب ماهی های رنگی از نگاه منوچهر مطیعی تهرانی

دیدن ماهی‌های رنگی در خواب، نشانه‌های مختلفی را به همراه دارد. مثلاً ماهی سفید، به معنی اقبال بلند و نیک‌بختی است؛ پس تا می‌توانید ماهی سفید نوش جان کنید و خواب ماهی سفید ببینید. دیدن ماهی طلایی در خواب، مال و ثروتتان را افزایش می‌دهد. دیدن ماهی قرمز در خواب هم نشانه جلال است که در زندگی واقعی نصیبتان می‌شود. اگر برای دانستن موضوعات مربوط به تعبیر خواب کنجکاو هستید، می‌توانید از اپلیکیشن Falomen استفاده کنید. هم فال است و هم تماشا!

تعبیر خواب ماهی از دید آنلی بیتون

آنلی بیتون می‌گوید اگر در خواب ماهی‌ها را در آبی زلال دیدید، افرادی در مسیرتان قرار می‌گیرند که شما را حمایت کنند. حمایت این افراد باعث می‌شود تا پیشرفت چشمگیری کنید. آنلی باور دارد اگر دختر جوان و مجرد خواب ماهی ببینید، قرار است با شخصی برازنده ازدواج کند و زندگی شیرین و زیبایی در انتظارش است. از دیدگاه آنلی بیتون اگر در خواب ماهی نوش جان کردید، بین شما و دوستان و اطرافیانتان ارتباطی صمیمی شکل می‌گیرد.

شاید در خواب در نقش صیاد باشید. اگر گربه ماهی صید کنید، افراد بدخواه و حسود باعث نگرانیتان می‌شوند؛ پس بهتر است کمی بیشتر به اطرافتان توجه کنید تا بر دسیسه‌هایشان پیروز شوید. زمانی که برای صید ماهی به درون آب پا بگذارید، نشان از مهارت و جسارتتان دارد. این خواب به این معنی است که با جسارتی که دارید، در شغل و حرفه‌تان پیشرفت می‌کنید و به ثروت می‌رسید.

تعبیر خواب از دید جی اچ میلر

جی اچ میلر باور دارد که وجود ماهی آزاد در خواب، نشانه‌ای از موفقیت و خیر در زندگی است. شاید کمی عجیب به نظر برسد؛ اما اگر ماهی ساردینی در خواب ببینید، تعبیرش با تعبیر خواب ماهی آزاد متفاوت است. در این حالت ممکن است شرایط ناگواری برایتان پیش بیاید. از دید این مفسر ماهی طلایی، نوید ازدواجی مبارک است که سعادت و خوشبختی به همراه دارد.

تعبیر خواب ماهی از دید تونی کریسپ

تونی کریسپ یکی از معبرهای غرب است که تعبیر خواب‌هایش محبوبیت بسیاری دارد. او در این زمینه کتابی به اسم سرزمین رویاها نوشته است. طبق نظر این مفسر، دیدن ماهی در رویاها به این معنی است که آن شخص احساساتی درونی را بروز می‌دهد که مدت‌ها به آن بی‌اعتنا بود. در این زمان می‌تواند عواطف جدیدی را تجربه کند.

تونی کریسپ می‌گوید، خوردن ماهی در خواب نشان می‌دهد که شما درباره هستی و آفرینش به درک عمیقی رسیده‌اید. اگر در خوابی، ماهی انسانی را ببلعد، نشان از رفتارهای غیرمنطقی و نامتعارف دارد. در واقع آن شخص جریان‌های طبیعی اجتماع را انکار می‌کند.

تعبیر خواب ماهی مرده

دیدن ماهی مرده در خواب نشانه ناامیدی و فقدان است. ممکن است این معنی را داشته باشد که به‌زودی چیزی را از دست می‌دهید. تعدادی از مفسرها درباره خواب ماهی مرده هم به همین مورد اشاره کرده‌اند. مثلاً آنلی بیتون از این خواب شرایط ناهموار و سخت را پیش‌بینی می‌کند. او می‌گوید ممکن است بعد از دیدن این خواب دارایی‌هایتان به خطر بیفتد یا حتی آن‌ها را از دست بدهید.

لوک اویتنهاو هم با این مسئله هم‌نظر است. براساس باور او وجود ماهی مرده در خواب‌هایتان، موجب ناراحتی می‌شود.

همان طور که دیدید، مفسران تاریخ، خواب ماهی را به شکل‌های متنوعی تعبیر کرده‌اند. اگر تعبیر خوابتان پریشان بود، نگران نباشید. زیرا این تعبیرها صددرصدی نیست و نباید خودتان را اذیت کنید. تمامی خواب‌های ما از دل‌مغشوشی‌هایی است که در زندگی واقعی وجود دارد. رویاها بازتابی از ضمیر ناخودآگاه است و به احساسات درونی ما برمی‌گردد. باید بدایند که خیلی از تعبیرها جنبه سرگرمی دارند. اگر به تعبیر خواب‌ها علاقه دارید، کافی است به اپلیکیشن falomen  سری بزنید و خواندن مطالب جالب آن، لذت ببرید.

این بار نوبت شماست که برایمان بگویید. اگر تعبیر متفاوتی از خواب ماهی در فرهنگتان است، برای دانستن آن مشتاق هستیم. در کامنت‌ها برایمان بنویسید.