یکی از خواب‎هایی که دیدن آن عجیب به نظر می‌آید، دیدن مارمولک در خواب است. این موجود کوچک و بی‌آزار است؛ ولی در هین حال کمی ترسناک هم هست. اگر شما در برابر موجودات کوچک و حشرارت فوبیا دارید؛ پس طبیعی است بعضی مواقع خواب این موجودات کوچک را ببینید؛ چون در ضمیر ناخوداگاه شما این ترس وجود دارد و هرازگاهی به سراغتان می‌آید؛ امّا وقتی این موجودات کوچک نقش مؤثری در زندگی روزمره شما ندارند؛ پس دیدن خواب مارمولک ممکن است فقط تکرار صحنه‌ای روزمره نباشد. در این صورتت شاید تعبیر خواب مارمولک به کارتان بیاید. ممکن است در این خواب پیامی از طرف کائنات برایتان نهفته باشد. شاید هم ضمیر ناخودآگاهتان می‌خواهد چیزی به شما بگوید و لازم است هشیار باشید.

تعبیر خواب مارمولک از نظر قرآن

دیدن خواب مارمولک نشانه صبر و داشتن هدف است؛ یعنی برای رسیدن به هدفتان صبر و استقامت زیادی دارید. داشتن این ویژگی از شما فردی موفق می‌سازد و شما را در نظر دیگران به الگویی درست تبدیل می‌کند. اگر به هر دلیلی کارهایتان سخت پیش می‌رود، از ویژگی صبرتان استفاده کنید. آدم‌هایی که در زندگیشان هدفمند هستند، بی‌چون و چرا موفق می‌شوند. دیروزود دارد؛ اما سوخت‌وسوز ندارد. یکی دیگر از معانی این خواب، کنجکاوی است؛ یعنی به‏دنبال کشف و پیداکردن چیزهای جدیدی هستید؛ پس برای رفع مشکلات به‏ راه حل‏های جدید و خلاق فکر می‌کنید. این هم یکی دیگر از ویژگی‌های جذاب شماست. حالا که هم هدف دارید، هم برای پیداکردن راه حل مشکلاتتان خلاق هستید و هم صبورید، هیچکس جلودارتان نیست. پیش به سوی موفقیت‌های روزافزون!

دیدن مارمولک بزرگ در خواب

مارمولک‎ها جانوران کوچک و پرسرعتی هستند. بیشتر مارمولک‏ها را در خانه‏های ویلایی و پر از درخت می‎بینید که روی دیواری لانه کوچکی درست کرده‎اند. در واقع ساختن لانه برای مارمولک‏ها بسیار مهم است؛ پس اگر در خواب، مارمولک بزرگی در منزلتان ببینید؛ یعنی به نظم و هماهنگی بیشتری برای رسیدگی به امور منزل احتیاج دارید.

تعبیر خواب مارمولک بزرگ ممکن است نیاز به توجه بیشتر به هدفتان تفسیر شود. اگر از آن دسته افراد هستید که انبوهی از کارهای ناتمام دارید، وقت آن است که کارها را اولویت‌بندی کنید. انجام‌دادن کارها به نوبت خیلی بهتر از انجام‌ندادن آن‌ها به امید تمام‌شدن یکباره همه آن‌هاست. شاید هم فقط یک کار پیش روی شماست؛ اما همه توجه‌تان معطوف آن کار نیست؛ مثلاً اگر می‎خواهید به کسب‌وکارتان رونق بدهید، تمام جزئیات آن را بررسی کنید و چیزی را پشت گوش نیندازید. برای راه‎اندازی یا گسترش کسب‎‎وکارتان احتیاط کنید و با صبر و حوصله پیش بروید. این خواب نشانی از انگیزه و احساس امید بیشتر هم هست. شاید همین انگیزه و امید باعث شود خیلی از کارها را با انرژی بیشتری انجام بدهید و سریع‌تر پیش بروید؛ اما باز هم یادتان نرود که زندگی دوی استقامت است، نه دوی سرعت.

تعبیر خواب مارمولک در حال فرار

مارمولک‏ها جانوران کوچکی هستند و در بیشتر مواقع طعمه حیوانات بزرگ‏تر می‎شوند. آن‌ها برای اینکه از خطر دور باشند، همیشه در حال فرار هستند. اگر در خواب ببینید که مارمولکی در حال فرار است؛ یعنی در زندگیتان احساس ناتوانی می‎کنید و در مسائل کاری دچار استرس شده‎اید؛ علاوه بر این، به جای حل مشکلات به‎ فکر فرار از آن هستید. اگر در پروژه و کاری شکست خورده‎اید یا در انجام کاری احساس ضعف می‎کنید، به فکر فرار از مشکلات نباشید. بهتر است با آن روبه‎رو شوید و از شکست‎های زندگیتان درس بگیرید و دوباره شروع کنید. فرارکردن هیچ دردی را درمان نمی‌کند، فقط ممکن است مواجهه با مشکل و عواقب آن را سخت‌تر کند.

دیدن مارمولک‎های زیاد در خانه

اگر در خواب مارمولک‏های زیادی را در خانه‌تان ببینید، نشان می‎دهد شما در محیط خانه احساس امنیت و آرامش نمی‎کنید؛ البته می‌شود این خواب را به این معنی دانست که محیط خانه‎ برایتان کسل‏کننده است. بهتر است برای خودتان سرگرمی خانگی تهیه کنید. شاید کنسول بازی در خانه فکر بدی نباشد. شاید هم لازم است اتاق کار و خوابتان را در خانه از هم جدا کنید. دورهمی با دوستان هم فکر بدی نیست. می‌توانید بعد از خوردن قهوه با اپلیکیشن falomen فال قهوه بگیرید یا تفعلی به تاروت بزنید.

ممکن است این احساس کسالت ناشی از خستگی روحی شما باشد؛ پس اگر به فکر سفر هستید، بهتر است زودتر وسیله‎ها را آماده کنید و چند روزی به خودتان استراحت بدهید. ممکن است تغییر دکراسیون منزل فکر خوبی باشد، اگر خوشحالتان می‌کند، برای احساس رضایت این کار را انجام بدهید. به خانواده و خودتان بیشتر توجه کنید.

معنای دیگر این خواب این است که تمایل دارید حیوان خانگی داشته باشید. اگر عاشق حیوانات هستید، یکی از آنها را به سرپرستی بگیرید و عشق و محبت را از حیوانات دریغ نکنید؛ البته خودتان بهتر می‌دانید که به سرپرستی گرفتن حیوانات با خریدن آن‌ها فرق دارد. لطفاً حیوانات خانگی را نخرید. از نظر ابن سیرین دیدن مارمولک زیاد در خانه، به معنی برآورده شدن آرزوهای شماست. چه خوابی بهتر از این که در واقعیت به هدف‎ها و آرزوهایتان برسید. مبارک است.

تعبیر خواب مارمولک مرده

دیدن مارمولک مرده در خواب، تعبیرهای متفاوتی دارد که بستگی دارد در چه دوره‌ای از زندگی هستید؛ مثلاً اگر به فکر فراموش‌کردن خاطرات گذشته هستید، بهتر است زودتر آن‌ها را به فراموشی بسپارید. زندگی جدیدی شروع کنید و خاطرات را در گذشته رها کنید. فرصت‌های پیش رویتان را با شکست‌هایی که پشت سرتان است، خراب نکنید؛ چون تعبیر دیگر این خواب دقیقاً از دست‌دادن فرصت‏های زندگیتان است؛ یعنی شما قدر فرصت‌های مهم زندگی را نمی‌دانید و خواسته یا ناخواسته شانس و فرصت‎های خوب را از دست می‌دهید.

این خواب ممکن است درباره پایان رابطه‌ای به شما هشدار بدهد. اگر رابطه‌ای دارید که مدت‌هاست به پایان دادن به آن فکر می‌کنید، حالا وقت آن است. احتمالاً قبل از این خواب، احساس کرده‌اید که رابطه‌تان درحال پایان است و هیچ چیزی مثل قبل نخواهد شد. درکل مردن مارمولک در خواب نماد پایان است که می‎تواند پایان رابطه، کار یا فعالیتی باشد. بد به دلتان راه ندهید در هر کاری خیری هست.

خواب مارمولک روی بدن

دیدن مارمولک روی بدن در خواب دو تعبیر متفاوت دارد که نشان‌دهنده درد جسمانی و روانی شماست. اگر مارمولک روی بدن شما باشد؛ یعنی ترس و احساسات منفی را در اطراف خود حس می‎کنید. شاید در گذشته این ترس و احساسات منفی را تجربه کرده باشید که روی ضمیر ناخوداگاه شما تأثیر گذاشته است. دومین تعبیر این خواب، احساس درد جسمانی است. بهتر است بیشتر از قبل برای خودتان وقت بگذارید و سعی کنید از استرس و اضطراب دوری کنید. تلاش کنید تا وضعیت سلامت روحی و جسمی خودتان را تقویت کنید و بیشتر به فکر سلامتتان باشید.

تعبیر خواب مارمولک روی دیوار

حضور مارمولک روی دیوار، نشان می‎دهد سختی‌ها و مشکلات زیادی برای رسیدن به هدفتان وجود دارد. مسیر رسیدن به هدف سخت و دشوار است و می‎تواند روی زندگیتان تأثیر منفی بگذارد؛ اما یادتان نرود که همیشه تاریک‌ترین لحظه‌ها درست قبل از سپیده‌دم اتفاق می‌افتد. اگر در خواب مارمولک را روی دیوار دستشویی ببینید؛ یعنی در زندگی و روابطتان شرم و ترس دارید و به‎دنبال حفظ حریم شخصی خودتان هستید. ناخودآگاه شما سعی دارد به شما هشدار بدهد. از منطقتان پیروی کنید و چشمتان را روی درست و غلط نبندید.

گشتن به دنبال مارمولک در خواب

اگر در خواب به‎دنبال مارمولکی می‌گشتید؛ یعنی برای رسیدن به هدف‎های کوچک و بزرگتان بسیار تلاش می‌کنید؛ البته شما بدون کمک‎گرفتن از کسی و به‌تنهایی مشکلات را حل ‎می‎کنید؛ در نتیجه دنبال کردن مارمولک در خواب نشان دهنده تلاش و پیگیری شما برای رسیدن به هدفتان است. چه چیزی از این بهتر که همیشه به خودتان متکی باشید؟

تعبیر خواب مارمولک بدون دم

دیدن مارمولک بدون دم در خواب، به معنی احساس ضعف و کمبود شما برای انجام کاری است؛ یعنی شما در شرایطی هستید که اوضاع بر وفق مرادتان نیست یا نمی‎توانید کاری را پیش ببرید. شاید به‌خاطر روابط شخصی یا دغدغه در زندگیتان این خواب را دیده باشید. نگرانی‌ها تمام می‌شود و دغدغه‌ها از بین می‌رود. سعی کنید کاری را انجام بدهید که برایتان بهتر ایت و روی انجام آن تمرکز کنید.

تفسیر خواب مارمولک در غذا

مارمولک موجود پرتحرک و فعالی است. دیدن مارمولک در خواب نشانه انرژی مثبت در اطراف زندگی شماست؛ پس اگر در خواب مارمولکی را در غذا دیدید، نگران نباشید؛ چون این خواب زندگی لذت‎بخش و شادی را نوید می‎دهد. اگر در زندگیتان سختی‎هایی را پشت سر گذاشته‎اید، به‌زودی نورهای موفقیت و شادی در زندگی شما سوسو خواهند زد.

کشتن مارمولک در خواب

دیدن این خواب کمی عجیب و نگران‎کننده به نظر می‌آید؛ اما پیام مثبتی دارد. این خواب به این معناست که شما در گذشته سختی‎ها و مشکلاتی را پشت سر گذاشته‎اید؛ مثلاً ممکن است شهرت، دارایی و اموالتان را از دست داده‎اید، دیدن این خواب برایتان نشانه خوبی است؛ چون به‎زودی تمام چیزهایی که از دست داده ‎بودید، به دست می‌آورید. مبارکتان باشد.

اگر در خواب ببینید مارمولک را نکشتید و از دستتان فرار کرد؛ یعنی در مسائل عاطفی و احساسی با مانعی رو‎به‎رو هستید. شاید قرار است با پارتنرتان دچار مشکل شوید یا تجربه تلخی از عشق به دست بیاورید؛ اما یادتان نرود که زندگی ادامه دارد و هر شکست درس بزرگی برای آینده شماست؛ پس نگران نباشید و مشکلات را با هشیاری حل کنید.

تعبیر خواب مارمولک در قفس

اسیرکردن مخلوقی در قفس کار پسندیده‌ای نیست؛ اما اگر در خواب ببینید که مارمولکی را در قفس انداختید، این خواب تعبیر مثبتی دارد؛ یعنی شما به‌زودی بین اطرافیان مشهور و شناخته می‏شوید و به شما احترام زیادی خواهند گذاشت؛ البته خوب است که آدمی دل‌خوش به این چیزها نباشد. هر بالایی، پایینی و هر پایینی، بالایی دارد. اگر در خواب ببینید کیف و کمربندی از جنس پوست مارمولک خریدید؛ یعنی ثروت و پول زیادی به دست می‌آورید. مبارک است.

تعبیر خواب مارمولک در قفس

مارمولک زرد نماد نشاط و انرژی مثبت است. اگر در خواب مارمولک زردی را در خانه ببینید؛ یعنی فردی رویا‌پرداز هستید و برای بهترشدن زندگیتان برنامه‌ریزی می‎کنید. رنگ زرد ثروت و فراوانی را نوید می‌دهد و به نعمت‏های زیادی اشاره دارد که به‎زودی وارد زندگی شما می‌شود؛ پس قرار است در چند روز آینده خبرهای خوبی بشنوید.

تعبیر خواب مارمولک

تعبیر خواب مارمولک در کویر و بیابان

این خواب پیام خوبی برای شما ندارد و اگر در خواب ببینید که در بیابان مارمولک‎های زیادی اطراف شماست؛ یعنی دشمنانتان از شما قوی‏تر هستند و به‏خوبی هم آن‌ها را می‎شناسید و از شکست خوردن می‎ترسید. بهتر است بدانید که قدرت فیزیکی برای شکست دشمن اهمیت ندارد. گاهی یک فکر از هزاران مشت کارگرتر است. سعی کنید هشیار باشید و به‌راحتی به دیگران اعتماد نکنید. شاید وقت آن رسیده است که دوستانتان را محک بزنید تا عیارشان را بدانید. به هر کس به اندازه لیاقتش بها بدهید.

تعبیر خواب مارمولک مفهوم‎های متفاوتی دارد که هرکدام را بررسی کردیم. ممکن است دیدن این خواب زنگ خطری برایتان باشد؛ پس بیشتر به زندگی و کارهایتان توجه کنید. شاید هم این خواب مفهوم مثبتی با خود داشته باشد و زندگیتان را سرشار از نعمت و فراوانی کند؛ البته برای رسیدن به موفقیت تلاش ما مؤثرترین نقش را دارد؛ پس خیروشر هر خواب به تصمیمی هم که بعد از آن خواب می‌گیرید، وابسته است.

اگر در شهر شما تعبیر خواب دیگری برای این خواب وجود دارد، آن را در کامنت‌ها بریمان بنویسید. خواندنی می‌شود.