بوقلمون حیوانی نمادین است و مشاهده بوقلمون در خواب می‌تواند تعبیرهای متفاوتی داشته باشد. در همین راستا در این مطلب از وب سایت تعبیر خواب قصد داریم تا نگاهی به تعبیر خواب بوقلمون انداخته و تعبیر آن را از نگاه معبران بررسی کنیم، پس با ما همراه باشید.

تعبیر خواب بوقلمون بر اساس نظر معبران

معبران در مورد مشاهده بوقلمون در خواب و تعبیر آن به موارد گوناگونی اشاره کرده اند. اگر بخواهیم شما را با تعبیر خواب بوقلمون از نگاه معبران مختلف آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تعبیر خواب بوقلمون بر اساس نظر امام جعفر صادق (ع)

امام جعفر صادق (ع) دیدن بوقلمون در خواب را به شکل‌های متفاوتی تعبیر کرده است. اگر بخواهیم شما را با تعبیر خواب بوقلمون آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعبیر مشاهده بوقلمون در خواب: دیدن بوقلمون در خواب نشانه‌ای از شخصیت استوار و پایدار شما است. این خواب به این معنا است که شما فردی نیکوکار و مهربان هستید که به اصول اخلاقی پایبندی دارید و تا جایی که می‌تواند به دیگران کمک می‌کند.

تعبیر خواب بوقلمون بر اساس نظر محمد ابن سیرین

محمد ابن سیرین برای تعبیر خواب بوقلمون به موارد گوناگونی اشاره کرده است. تعبیر این خواب از نگاه محمد ابن سیرین به شرح زیر است:

 • تعبیر مشاهده بوقلمون در خواب: دیدن بوقلمون در خواب بیانگر این است که بیننده خواب کارهای شایسته زیادی انجام داده و اطرافیان و آیندگان از او به خیر و خوبی یاد خواهند کرد. همچنین دیدن بوقلمون در خواب می‌تواند بیانگر این باشد که عده‌ای از انسان‌ها شدیداً به کمک شما نیازمند هستند و اگر به آن‌ها پشت کنید، قطعاً آسیب خواهند دید.
 • تعبیر خواب کشتن بوقلمون: دیدن بوقلمون ذبح شده در خواب بیانگر این است که غم و اندوه شما در زندگی به زودی برطرف خواهد شد و مشکلات و سختی‌های زندگی شما به پایان خواهد رسید.

تعبیر خواب بوقلمون بر اساس نظر حضرت یوسف

به منظور بررسی تعبیر خواب بوقلمون از نگاه حضرت یوسف (ع) می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعبیر خواب بوقلمون: دیدن بوقلمون در خواب نشانه ای از اعتماد به نفس بالای شما است. اعتماد به نفس ویژگی بسیار خوبی است، اما اگر از حد متعادل فراتر رود و باعث به وجود آمدن غرور و تکبر در فرد شود.

تعبیر خواب بوقلمون بر اساس نظر آنلی بیتون

آنلی بیتون دیدن بوقلمون در خواب را با توجه به جزئیات آن به شکلی‌های متفاوتی تعبیر و تفسیر کرده است. اگر بخواهیم شما را با تعبیر خواب بوقلمون از نگاه آنلی بیتون آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعبیر خواب فروش بوقلمون: اگر در خواب خود ببینید که برای فروش بوقلمون به بازار می‌روید، این خواب به این معنا است که تنش و اضطراب از شما دور شده و آرامش و آسایش به زندگی شما وارد می‌شود.
 • تعبیر خواب بوقلمون مرده: دیدن بوقلمون مرده در خواب نشانه‌ای از به وجود آمدن مشکلات مالی و فقر در زندگی است. این خواب به این معنا است که در آینده در زندگی خود با سخت و دشواری رو به رو خواهد شد و با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم خواهید کرد.
 • تعبیر خوردن بوقلمون در خواب: اگر در خواب خود ببینید که گوشت بوقلمون می‌خورید، تعبیر این خواب آن است که زندگیتان احساس شادی و نشاط کرده و در آینده، سرگرمی‌ها و تفریح‌های شادی آفرینی را تجربه خواهید کرد.
 • تعبیر خواب پرواز بوقلمون: اگر در خواب خود بوقلمونی را ببینید که پرواز می‌کند، تعبیر این خواب خوب بوده و بیانگر این است که در صورتی که از فرصت‌هایی که در اختیار دارید به خوبی استفاده کنید، قطعاً انسان مشهور و شناخته شده ای می‌شوید.
 • تعبیر خواب پرتاب تیر به سمت بوقلمون: دیدن این خواب که به سمت بوقلمون تیر پرتاب می‌کنید و قصد دارید تا بوقلمون شکار کنید، این خواب به این معنا است که شما از راه‌های ناشایست و غیر اخلاقی، پول زیادی به دست می‌آورید ولی باید بدانید که این پول و ثروت حلال نیست.

تعبیر خواب بوقلمون بر اساس نظر لیلا برایت

از نظر لیلا برایت تعبیر خواب بوقلمون به شرح زیر است:

 • تعبیر خوردن بوقلمون در خواب: از نظر لیلا برایت، خوردن گوشت بوقلمون در خواب نشانه خوبی بوده و نمادی از خوشبختی برای شما است.

تعبیر خواب بوقلمون با توجه به جزئیات و موضوع خواب

مشاهده بوقلمون در خواب با توجه به جزئیات آن می‌تواند به شکل‌های متفاوتی تعبیر و تفسیر شود. اگر بخواهیم نگاهی به تعبیر خواب بوقلمون بر اساس جزئیات بیاندازیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تعبیر خواب بوقلمون بر اساس رنگ آن

دیدن بوقلمون در خواب با توجه به رنگ آن می‌تواند تعابیر مختلفی داشته باشد. به منظور بررسی تعبیر این خواب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعبیر خواب بوقلمون سیاه: دیدن بوقلمون سیاه در خواب، نشان دهنده کاهش امید و انگیزه شما در زندگی است. این خواب همچنین می‌تواند به این معنا باشد که شما درگیر مسائل پوچ و بیهوده شده اید و نمی‌توانید به چیزهای مهم‌تر فکر کنید.
 • تعبیر خواب بوقلمون سفید: دیدن بوقلمون سفید در خواب، نشان دهنده موفقیت و خوشبختی شما در زندگی است. شما با سخت کوشی و تلاش خود به اهداف خود خواهید رسید. بوقلمون سفید نمادی از صلح و آرامش، آسایش و دلگرمی است.

تعبیر خواب بوقلمون مرده

دیدن بوقلمون مرده در خواب، نشانه‌ای از مشکلات و گرفتاری‌های فراوان است. این خواب می‌تواند نشان دهنده بیماری، شکست در کار یا زندگی و اشتباهات جبران ناپذیر باشد.

تعبیر خواب کشتن بوقلمون نیز بیانگر جاه طلبی و بلند پروازی شما است. این خواب به این معنا است که شما می‌خواهید به موفقیت برسید، اما تصور می‌کنید که این کار آسان است. رسیدن به موفقیت زمان و تلاش زیادی می‌طلبد و اگر می‌خواهید به اهداف خود برسید، باید صبور باشید و تلاش کنید.

تعبیر خواب بوقلمون پخته

دیدن بوقلمون پخته در خواب، نشانه‌ای از خوشبختی و موفقیت در زندگی است. این خواب نشان می‌دهد که شما از زندگی خود راضی است و همه چیز را مدیون تلاش و کوشش خود و خانواده اش می‌داند.

اگر بیننده این خواب مرد باشد، این خواب نشان می‌دهد که او در شغل خود موفق است و درآمد خوبی دارد. همچنین او در موقعیت مناسبی قرار دارد و آینده‌ای روشن در انتظارش است. اگر بیننده خواب زن باشد، این خواب می‌تواند تعابیر مختلفی داشته باشد. اگر زن مجرد باشد، این خواب به این معنا است که او به زودی با مرد مورد علاقه اش ازدواج خواهد کرد. از طرف دیگر اگر بیننده خواب زن متاهل باشد، این خواب نشان می‌دهد که او همسر و مادری مهربان و فداکار است.

تعبیر خواب بوقلمون در خانه

دیدن بوقلمون در خانه در خواب، نشانه‌ای از موفقیت در کار و کسب درآمد است. این خواب به شما اطلاع می‌دهد که در شغل خود پیشرفت خواهید کرد و درآمد شما افزایش خواهد یافت.

تعبیر خواب بوقلمون درون قفس

دیدن بوقلمون در قفس در خواب، نشانه‌ای از محدودیت‌هایی است که در زندگی دارید. این خواب نشان می‌دهد که شما توسط یکی از اطرافیان خود احساس محدودیت می‌کنید و احساس می‌کنید که آزادی خود را از دست داده اید.

تعبیر خواب بوقلمون وحشی

دیدن بوقلمون وحشی به معنا آسیب‌های روحی است. این خواب به این معنا است که در گذشته آسیب روحی دیده اید و روح و روان شما در هم شکسته است.

تعبیر خواب جوجه بوقلمون

دیدن جوجه بوقلمون در خواب، نشانه‌ای از برکت و فراوانی است. این خواب به شما اطلاع می‌دهد که در زندگی خود، نعمت‌های فراوانی خواهید داشت. این نعمت‌ها می‌توانند شامل پول، ثروت، سلامتی، فرزندان و… باشند.

همچنین دیدن جوجه بوقلمون در خواب، می‌تواند نشانه‌ای از رفتارهای بچه گانه شما باشد. این خواب نشان می‌دهد که شما در برخی از موارد، رفتاری کودکانه داشته اید.

تعبیر خواب سرخ کردن بوقلمون

دیدن بوقلمون سرخ شده در خواب، نشانه‌ای از دردسر و گرفتاری است. این خواب به این معنا است که به زودی با مشکلی مواجه خواهید شد. این مشکل می‌تواند ناشی از اعمال نادرست دوستان یا اطرافیان شما باشد.

تعبیر خواب گوشت بوقلمون

دیدن گوشت بوقلمون در خواب، می‌تواند نشانه‌های مختلفی داشته باشد. اگر در خواب خود گوشت بوقلمون را ببینید، این خواب می‌تواند نشان دهنده آرزوهای بزرگ و خیال پردازی‌های شما باشد. شما ممکن است در زندگی خود اهداف بزرگی داشته باشید، اما برای رسیدن به آن‌ها تلاش زیادی نمی‌کنید.

اگر در خواب خود گوشت بوقلمون می‌خورید، این خواب می‌تواند نشان دهنده کمک از سوی دیگران باشد. شما ممکن است در حال حاضر در شرایط سختی قرار داشته باشید، اما به زودی شخصی به شما کمک می‌کند تا مشکلات خود را حل کنید. همچنین این خواب می‌تواند به معنا قرار ملاقات مهمی باشد که می‌تواند سرنوشت شما را تغییر دهد.

اگر در خواب خود ببینید که گوشت بوقلمون را تکه تکه می‌کنید، این خواب به معنا شکست در شراکت باشد. شما ممکن است در آینده‌ای نزدیک با شخصی شریک شوید، اما این شراکت نتیجه خوبی نخواهد داشت. از طرف دیگر اگر در خواب خود گوشت بوقلمون را در کنار خانواده خود می‌خوردید، این خواب نمادی از اهمیت خانواده برای شما است.

تعبیر خواب صدای بوقلمون

شنیدن صدای بوقلمون در خواب، نشانه‌ای از آشتی و بخشش است. اگر بخواهیم شما را با تعبیر این خواب آشنا کنیم باید گفت که این خواب به این معنا است که شخصی که در گذشته شما را آزرده خاطر کرده است، اکنون از کار خود پشیمان است و قصد دارد از شما عذرخواهی کند.

تعبیر خواب تخم بوقلمون

دیدن تخم بوقلمون در خواب، به شکل‌های مختلفی قابل تعبیر و تفسیر است. اگر در خواب خود تخم بوقلمون ببینید این خواب نمادی از هدف گذاری شما است. شما ممکن است در زندگی خود هدف‌های بزرگی داشته باشید، اما تلاش زیادی برای رسیدن به این اهداف نمی‌کنید. این خواب به شما هشدار می‌دهد که باید برای رسیدن به اهداف خود تلاش و پشتکار داشته باشید.

اگر در خواب خود تخم بوقلمون را می‌شکستید، این خواب به شما خبر از موفقیتتان می‌دهد. همچنین اگر در خواب در حال انتخاب تخم بوقلمون هستید، تعبیر این خواب آن است که شما در شرایطی قرار دارید که باید بین گزینه‌های مختلف یکی را انتخاب کنید. نیاز است تا با صبر و حوصله بهترین گزینه را انتخاب کنید تا با مشکل مواجه نشوید.

تعبیر خواب غذا دادن به بوقلمون

دیدن خواب غذا دادن به بوقلمون، تعابیر گوناگونی دارد. یکی از معانی این خواب فداکاری و مهربانی شما باشد. شما فردی هستید که همیشه به فکر دیگران هستید و برای کمک به آن‌ها آماده هستید.

اگر در خواب خود ببینید که به بوقلمونی که گرسنه است غذا می‌دهید، این خواب به شما خبر می‌دهد که به زودی به فردی کمک مادی یا معنوی می‌کنید. از طرف دیگر اگر در خواب خود به بوقلمونی که خوشحال بود، غذا می‌دادید، این خواب نشان دهنده این باشد که شما به زودی خبرهای خوبی دریافت می‌کنید.

تعبیر خواب خرید یا فروش بوقلمون

دیدن خواب خرید یا فروش بوقلمون، به معنا به دست آوردن سود و منفعت مالی، به دست آوردن فرصت‌های جدیدی برای پیشرفت و موفقیت و همچنین غلبه بر مشکلات زندگی تان است.

تعبیر خواب بوقلمون

تعبیر خواب نوک زدن بوقلمون

اگر در خواب خود بوقلمونی به شما نوک می‌زد، این خواب نمادی از ناامیدی و یاس در زندگی تان است. این خواب به این معنا است که شما احساس می‌کنید که تلاش‌های شما بی نتیجه بوده و به هدف خود نمی‌رسید.

اگر در خواب خود بوقلمونی که شما به او غذا می‌دادید، شما را نوک می‌زد، این خواب نمادی از ناسپاسی دیگران نسبت به شما است.

تعبیر خواب کشتن بوقلمون

تعبیر خواب کشتن بوقلمون به شکل‌های زیر قابل تفسیر است. اگر در خواب بوقلمون را ذبح می‌کنید، این خواب نمادی از جاه طلبی شما است. این خواب به شما خبر می‌دهد که شما فردی هستید که همیشه به دنبال موفقیت و پیشرفت اید و برای رسیدن به اهداف خود تلاش می‌کنید. همچنین این خواب نمادی از بخشندگی شما است. شما فردی هستید که به دیگران کمک می‌کنید. از طرف دیگر اگر در خواب ببینید سعی می‌کنید که بوقلمونی را بکشید اما موفق نمی‌شدید و بوقلمون از دست شما فرار می‌کرد، این خواب به شما خبر از ضرر و زیان در زندگی تان می‌دهد.

حرف آخر

در این مطلب از وب سایت تعبیر خواب تلاش کردیم تا در مورد تعبیر خواب بوقلمون و معنا مشاهده بوقلمون در خواب آشنا کنیم. توجه به موارد گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا پس از دیدن خواب بوقلمون بتوانید به راحتی معنا آن را درک کرده و خواب خود را تعبیر کنید.