بز حیوانی اهلی و باهوش است که انسان‌ها با نگهداری از آن قسمتی از نیاز‌های خودشان را برآورده می‌کنند؛ البته این حیوان با وجود اهلی بودنش کمی هم رفتار‌های عجیب‌وغریب و پیچیده دارد. دیدن این حیوان در خوابتان می‌تواند تعبیر‌های متفاوت و عجیبی داشته باشد؛ البته به صورت کلی تعبیر خواب بز خوب و مثبت است.

تعبیر خواب بز به صورت کلی

اگر در خوابتان  بز ببینید، نشان می‌دهد که جسم شما نیازهایی دارد که باید برآورده شوند. شاید نیاز باشد مسئولیت‌های کمتری قبول کنید و بیشتر مراقب خودتان باشید؛ البته دیدن بز در خواب، همیشه به معنی نیاز جسمی نیست. این خواب گاهی هم مربوط به نیاز‌های روحی شماست که تعبیر آن بستگی به جزئیات خوابتان دارد. اگر بزی که در خوابتان می‌بینید، رفتار‌های بد و منفی از خودش نشان بدهد؛ یعنی قرار است که به شما ضرر برسد؛ البته خیلی هم خودتان را نگران نکنید، این فقط خواب است و هر خوابی شرایط تعبیر ندارد. گاهی هم دیدن بز تعبیر‌های خوبی دارد؛ مثلاً شاید خیلی ناگهانی با کسی ملاقات کنید که حسابی شگفت‌زده‌تان کند، راستی کسی که قرار است ببینید خانم است؛ پس سعی کنید این روزها، کمی آراسته‌ تر از قبل باشید؛ شاید بعد از این ملاقات، اتفاقات بهتری هم در انتظارتان باشد.

تعبیر خواب بز از نظر امام صادق(ع)

امام صادق(ع) درباره دیدن بز روایت جالبی دارد. او از پیامبر(ص) شنیده است که اگر کسی خواب ببیند، فرزند بزی را خرید و به خانه‌اش برد، معنی خوبی دارد؛ چون این شخص به‌مدت چهل سال فقر و درویشی را تجربه نمی‌کند. او عقیده دارد که اگر در خوابتان کسی را ببینید که بز می‌فروشد؛ یعنی قرار است دورهمی‌ای برگزار شود که در آن زن و مرد‌های زیادی دعوت شده‌اند. میزبان این دورهمی هم مرد است. امام صادق(ع) می‌گوید که دیدن بز در خواب به‌معنای سپاه و لشکر هم است.

کسی که خواب ببیند بز نر پیدا کرده و روی آن بز نشسته است ممکن است به دو حالت تعبیر شود. اگر آن شخص از مردم معمولی باشد؛ یعنی قرار است که با فرمانده لشکر صحبت کند. این صحبت باعث می‌شود که آن شخص به قدرت برسد؛ اما اگر از مردم عادی نباشد؛ یعنی قرار است که فرمانده لشکر بشود؛ البته می‌توانید این تعبیر را امروزی کنید و به جای فرمانده لشگر، سِمَت‌های دیگری را متصور شوید.

دیدن خواب بز از نظر ابن سیرین

ابن سیرین عقیده دارد دیدن خواب بز با توجه به جزئیات خوابتان می‌تواند تعبیر‌های متفاوتی داشته باشد. بر اساس نظر او، دیدن خواب بز به‌معنی مرگ و مردن است. اگر بزی که در خوابتان دیده‌اید، بزی ماده باشد نشان دهنده این است که آن شخص مرده، خانم است. شاید هم در خواب ببینید که بزی ناشناس را کشته‌اید. این خواب معنی خوبی دارد و یعنی شما بر شخصی سرشناس چیره می‌شوید.

اگر در خوابتان در حال خوردن گوشت بز بودید؛ یعنی قرار است از ثروتتان استفاده کنید. شاید در خوابتان کسی در حال جداکردن پوست بز از بدنش باشد؛ یعنی قرار است، ثروت خوبی به دست بیاورید و می‌توانید آن پول و ثروت را خرج کنید. اگر در خوابتان روی بز نشسته باشید و بز به فرمان شما باشد و به هر سمتی که شما ‌خواستید حرکت کند؛ یعنی قرار است مردی بلندمرتبه و با اسم‌ورسم را طوری فریب بدهید که به خواسته خودش کارتان را انجام بدهد؛ اما اگر برعکس این خواب را ببینید؛ یعنی روی بز سوار شده باشید؛ اما بز به فرمان شما نباشد و شما را به زمین پرت کند. در این صورت ارج و منزلتی که دارید از بین می‌رود. اگر علاوه بر زمین خوردن، سرتان هم بشکند؛ یعنی از کاری که باید انجام بدهید، خودداری می‌کنید.

به دست‌آوردن مال

بر اساس عقیده ابن سیرین، اگر خواب شما درباره رشد اعضای بدن بز باشد، معمولاٌ خبر از زیاد شدن مال و ثروت دارد. ممکن است خواب ببینید که مو‌های بزتان زیاد شده است؛ یعنی قرار است، ثروت شما افزایش پیدا کند. اگر هم در خوابتان موهای بز را قیچی کردید؛ یعنی فرزندتان قرار است به همان اندازه‌ای که از موهای بز جدا کرده‌اید به مال و اموالتان اضافه کند. اگر تعداد شاخ‌های بزی که درخوابتان دیدید زیاد شدند یا خواب ببینید که شاخ‌هایش بزرگ و تیز شده‌اند؛ پس قرار است، حسابی موفق بشوید و کارهایتان به خوبی پیش بروند. شاید هم خواب ببینید کسی به شما بز ماده‌ای هدیه می‌دهد. این یعنی کم‌کم زمان ازدواجتان فرا رسیده است؛ چرا که این خواب نشان‌دهنده علاقه شما به ازدواج است.

تعبیر خواب بز سیاه

برای دیدن بز سیاه در خواب تعبیرهای مختلفی وجود دارد. اگر شما چنین خوابی دیده باشید، ممکن است به معنای این باشد که شما انسان خیلی صبوری هستید. این یعنی در موقعیت‌های مختلف، مثلاٌ در محل کار همه امورتان را با صبر و بردباری حل‌وفصل می‌کنید. شاید بهتر باشد که کمی از حق خودتان دفاع کنید و کمتر به دیگران میدان بدهید؛ در غیر اینصورت همچنان دیگران از صبر شما سوء استفاده می‌کنند.

بعضی از معبرین بر این عقیده‌اند که دیدن بز سیاه در خواب، نشان از خوش‌خبری است؛ این درحالی است که عده‌ای دیگر معتقدند که این خواب معنای خوشی ندارد. دیدن این خواب به این معنی است که در آینده قرار است شخصی دروغگو، حیله‌گر و مکار وارد زندگی‌تان بشود. شاید بهتر باشد از این به بعد کمی در معاشرت‌هایتان با دیگران محتاط عمل کنید. اگر بز سیاهی که در خوابتان دیده‌اید، به بزی سفید حمله کرد، خوشحال باشید؛ چون این نویدی است از رویداد‌های خوبی که قرار است برایتان رخ بدهد. مبارک است.

تعبیر خواب بز سفید

اگر در خوابتان بزی سفید دیده باشید، خوابی خوب است که تعبیرش شادی و خوشی است. این خواب می‌تواند به‌معنی محبوب شدن شما بین دیگران باشد و دلیل این محبوبیت اخلاق خوب شما با دیگران است. اگر کسی که این خواب را دیده است، مرد باشد؛ پس خوشحال باشید؛ چون این خواب ازدواج خوب با زنی نیکوکار و نجیب را نوید می‌دهد.

اگر دنبال کاری خوب می‌گردید و حالا در خوابتان بزی سفید دیده‌اید، خبر خوبی در راه است. احتمالاً قرار است که کار خوبی پیدا کنید. اصلاً شاید هم کسب‌وکار خودتان را راه بیندازید و دست چندین نفر را بگیرید. شاید هم قرار است، در خانه‌تان مهمانی برگزار کنید که در آن فامیل‌های همسرتان هم حضور داشته باشند؛ البته از قدیم گفته‌اند مهمان حبیب خداست و همراه خودش برکت به خانه میزبان می‌آورد؛ پس در کل دیدن این خواب، برای شما خوب است و قرار است که رزق‌و‌روزی شما زیاد شود.

تعبیر خواب بز قهوه‌ای

اگر در خوابتان بزی قهوه‌ای ببینید، احتملاٌ قرار است ثروت خوبی به شما برسد و رزق‌وروزی‌تان زیاد شود؛ اما در جریان باشید که این ثروت را به‌راحتی به دست نمی‌آورید و باید زحمت زیادی بکشید.

ابن سیرین عقیده دارد، دیدن خواب بز قهوه‌ای در خواب، به‌معنی سود زیاد در کارتان است. در مدتی که این خواب را دیده‌اید، حسابی درآمدتان خوب می‌شود و پول به دست می‌آورید. حواستان باشد که گاهی هم دیدن بز قهوه‌ای در خواب به این معناست که قرار است بیمار شوید. سعی کنید در این مدت بیشتر به خودتان برسید و به سلامت جسمی‌تان اهمیت بدهید. ممکن است بهتر باشد کمی استراحت کنید و برای خودتان سرگرمی جدیدی پیدا کنید. شاید بهتر است به اپلیکیشن falomen سری بزنید و فالی بگیرید. شاید هوش مصنوعی این اپلیکیشن خواب‌هایتان را دقیق‌تر معنا کند.

اگر هم خواب دیدید که درحال ذبح بزی قهوه‌ای هستید، ممکن است هشداری برای مرگ یکی از اعضای خانواده‌تان باشد. نگران نشوید؛ صدقه بدهید و همه‌چیز را به خدا واگذار کنید تا اتفاق بدی نیفتد. به هرحال این فقط خواب است و شاید شرایط آن با خوابی که معیار تعبیر را دارد، فاصله داشته باشد. بعضی از معبران هم گفته‌اند که دیدن بز در خواب، صرف نظر از رنگ آن، نشانه‌ای از ویژگی‌های شماست. شما انسانی دلیر، شایسته، باغیرت و پاک هستید، شاید هم به‌زودی با چنین کسی ملاقات کنید.

تفسیر خواب کشتن و خوردن بز

عقیده‌های زیادی درباره این خواب وجود دارد. بعضی از معبرین معتقدند که اگر در خوابتان بزی را بکُشید، دلالت بر قدرت بچه‌دار شدن شما دارد. اینکه بز را با چه وسیله و روشی بکشید، تأثیری در تعبیر این خواب ندارد. ابراهیم کرمانی عقیده دارد که اگر در خوابتان بزی ماده را بکشید؛ اما دلیل کشتن شما خوردن گوشت آن حیوان نباشد. یعنی قرار است با زنی ازدواج کنید که متأسفانه برای شما سود و منفعتی ندارد. اگر هم در خوابتان کُرٌه‌بزی را بکشید و آن را بخورید؛ یعنی قرار است برای بچه خودتان اتفاق بدی بیفتد که باعث غم‌واندوهتان ‌شود. البته جابر مغربی معتقد است که اگر این خواب را ببینید. یعنی به زودی از پول و ثروت فرزندتان استفاده می‌کنید؛ پس بد به دلتان راه ندهید؛ اما سعی کنید در این مدت، بیشتر حواستان به فرزندتان باشد. شاید بد نباشد با کمی مهربان‌تر و دست‌به‌خیرتر باشید.

ابراهیم کرمانی معتقد است که اگر خواب ببینید که گوشت بزی ماده را می‌خورید، ثروتی فراوان به دست می‌آورید؛ البته این خواب ممکن است به‌معنای زنی مطیع هم باشد.

جابر مغربی هم در این‌باره می‌گوید، اگر در خوابتان گوشت بز ماده‌ای را بخورید و آن گوشت، لذیذ باشد؛ پس تعبیر خوابتان خوب است و به معنای منفعت و سود است. او می‌گوید اگر این خواب را ببینید، ممکن است مریض شوید؛ اما خیلی زود حالتان خوب می‌شود.

تعبیر خواب بز

نظر ابن سیرین این است که اگر در خواب، سر بزی را بخورید؛ آدمِ بزرگی به شما ثروت زیادی می‌بخشد. ممکن است این آدم کارفرمای شما باشد؛ به هرحال هرکسی باشد، حتماً آدم بخشنده‌ای است. یادتان نرود که دست نیازمندان را هم بگیرید.

تعبیر خواب ذبح کردن بز

اگر خواب ببینید که بزی را ذبح و قربانی کرده‌اید، به معنی این است که پسری مجرد قرار است ازدواج کند. دختری هم که این پسر با او ازدواج می‌کند، یا یکی از دختر‌های شماست یا یکی از دختران فامیلتان است؛ به هر حال با شما نسبت دارد و مبارکتان باشد. دیدن این خواب معانی دیگری هم دارد؛ مثلاٌ ممکن است به معنی این باشد که پول و ثروتی از طرف خانمی به شما می‌رسد؛ در هرصورت باز هم تعبیرش خوب است. اگر هم بز را در خانه شما قربانی کنند، مخصوصاٌ اگر بزی که قربانی می‌شود کُرٌه باشد، تعبیر خوبی ندارد. این خواب نشان‌دهنده آسیب و بلایی است که برای فرزندانتان اتفاق می‌افتد. همه‌چیز را به خدا بسپارید و نگران نباشید. شاید اتفاق خاصی پیش نیاید. در موقعیت‌هایی مثل این حواستان به کارهایتان باشد. مهربان‌تر باشید و دست نیازمندان را بگیرید.

دیدن خواب بز معمولاً تعبیر‌های مثبتی دارد و در بیشتر مواقع به ازدواج یا زیادشدن مال‌وثروت اشاره دارد؛ البته بعضی از آنها هم تعبیر‌های منفی دارند؛ اما همانطور که می‌دانید خواب‌های ما معمولاٌ ناشی از ضمیر ناخودآگاه ما هستند؛ ولی نمی‌شود گفت تعبیر درست و کاملی برای همه خواب‌ها وجود دارد. گاهی خواب‌های ما فقط براساس اتفاقاتی است که اخیراً با آن مواجه شده‌ایم. شاید جدیداً به روستایی سفر کرده باشید و آنجا بزی ببینید. همین اتفاق ساده ممکن است روی خواب شما تأثیر بگذارد.

اگر تعبیر خواب بز در فرهنگ و باور شما متفاوت است، در کامنت‌ها برایمان بنویسید. دانستن اعتقادات مختلف و خواندنشان هم برای ما هم برای دیگران سرگرم‌کننده خواهد بود.