در عالم رویا و خواب، تصاویر و صحنه‌های خیالی بسیاری را می‌بینید؛ اما هدف از دیدن خواب و رویا چیست؟ اینکه مفاهیم پنهانی از اتفاقات آینده را نشان دهد یا نه. فقط می‌تواند براساس ادراک، عواطف و مشغله ذهنی  باشد که در طول روز با آن سروکار دارید. اگر خواب‎های عجیب و غریبی به‌سراغتان می‌آید برای آسودگی خاطر، تعبیرش را پیدا کنید؛ مثلاً دیدن برف در چله تابستان یا بهار، شاید کمی عجیب به‎نظر برسد؛ پس خوب است تعبیر خواب برف را بدانید؛ ولی در زمستان که منتظر بارش برف هستید تا آدم برفی یا برف بازی کنید؛ پس دیدن خواب برف خیلی عجیب به‌نظر نمی‌رسد.

برف در خواب امام صادق

از دیدگاه امام صادق دیدن برف در خواب، نوید از رزق و روزی فروان است که بر سفره‌هایتان پهن می‌شود. همچنین باعث گشایش گره‌های زندگی‌تان می‌شود و نور امید به پنجره زندگی می‌تابد. اگر در خواب درحال جمع‌کردن برف در فصل تابستان باشید، تعبیرش بر شما خیر است. چراکه اشاره به‌دست‌آوردن مال حلال دارد. همچنین جمع‌کردن برف در زمستان هم معنی خوبی دارد. اگر کسب‎وکار جدید شروع کردید، سود فراوانی به شما می‌رسد. بالاخره نتیجه زحمات بی‌ثمر نیست.

تعبیر خواب برف منوچهر مطیعی

منوچهر مطیعی برف را نماد غم و اندوه می‌داند؛ به‌طور مثال اگر در خواب  ببینید که در مکانی ناآشنا برف می‌بارد. در واقع به معنی غم و اندوهی است که شما یا اطرافیانتان را گرفتار می‌کند؛ اما نگرانی به دلتان راه ندهید. چراکه خداوند به دل‌های پاکتان آگاه است و شهد شیرین و گوارایی از شادی را بر زندگی‌تان جاری می‌کند. زمانی که در خواب ببینید برف‌های روی زمین را پارو می‌کنید، اشاره به از بین‌رفتن غم و اندوه است. اگر مدتی غم و ناراحتی در زندگی‌تان راه پیدا کرده‌است دل‌سرد نشوید. چراکه  به‌زودی جای خودشان را به شادی و نشاط می‌دهند. همچنین اگر در خواب ببینید که برف‎ها را از خانه خود بیرون می‌ریزید؛ یعنی شما در تلاش هستید که خانوادتان گرفتار غم و اندوه نشوند. چراکه شما به خانواده‌ احترام زیادی می‌گذارید. همین باعث دعای خیر آنها برای عاقبت به‌خیری شماست.

تعبیر خواب برف ابن سیرین

از نگاه بن سیرین دیدن برف در خواب نشان از اندوه و عذاب کشیدن است. اگر در خواب موقعیت یا مکانی را ببینید که همیشه برف می‌آید؛ یعنی مردم آن منطقه گرفتار اندوه یا عذاب می‌شوند. اگرچه شما قدرت جلوگیری از این عذاب یا اندوه را ندارید؛ ولی دلتان را روشن کنید و همه کارها به‎دست خدا بسپارید. چراکه او توانا و قادر است. تعبیر خواب برف در مناطق گرمسیری معنی خوبی ندارد. چراکه آن منطقه گرفتار قحطی و خشکسالی می‌شود؛ البته مدیریت بحران برعهده دولت و شهرداری آن منطقه است که بتوانند با برنامه‌ریزی هدفمند کنترل کنند.

تعبیر خواب برف حضرت یوسف

از دیدگاه حضرت یوسف، بارش سنگین برف در خواب نشان‌دهنده عذاب و فتنه است. شاید فتنه و عذاب از سمت آشنایان و اطرافیان باشد که غم و اندوه شما آنها را خوشحال می‌کند. دقت کنید که رازتان را پیش کسی برملا نکنید تا بلا و عذاب از شما دور باشد؛ البته شاید هم این عذاب از سوی خداوند باشد. اگر از عبادت و بندگی خدا غافل شدید و دام گناه و شیطان افتادید؛ پس بهتر است زودتر دلتان را از چرک و گناه، پاک کنید و به درگاه خداوند توبه کنید. چراکه او بسیار بخشنده و مهربان است.

تعبیر خواب برف از نظر آنلی بیتون

زمانی که در خواب ببینید با گروهی از افراد برف بازی می‌کنید. درواقع به این معنی است که شما باید در جمعی از اطرافیان قضاوت یا داروی کنید. ممکن است بحث یا اتفاقی پیش‌آید که دوستان یا آشنایان از شما بخواهند که قاضی ماجرا باشید. شاید این خواب پیغامی دارد که شما در این قضاوت، عادل و درست کار باشید تا حق کسی ضایع نشود. همچنین اگر در خواب ببینید برف درحال آب‎شدن است، خبری نیک و خوشایندی دارد. چراکه به‌زودی سایه تاریک غم و اندوه زندگیتان برداشته می‌شود و چراغی پرنور از شادی . نشاط در زندگیتان می‌تابد.

وقتی در خواب ببینید که برروی برف کثیفی قدم می‌زنید، نشانه خوردشدن غرورتان در بین اطرافیان است.  ممکن است فردی، شخصیت و غرورتان را زیر سوال ببرد و شما را در بین دوستان و آشنایان تحقیر کند. اگر به‌تازگی با فردی آشنا شدید، فعلا او را در جمع دوستان صمیمی نبرید تا از نیتش با خبر شوید. ممکن است در خواب ببینید در حال خوردن برف هستید، این خواب پیام و نشانه خوبی ندارد. اگر شما فردی رویاپرداز و جویای زندگی ایده‎آلی هستید، این خواب به معنی نرسیدن به آرزو و رویاهایتان است؛ ولی این پایان ماجرا نیست. چراکه با تلاش و برنامه‌ریزی به هدف و آرزوهایتان می‌رسید. اگر مقصد راهی بس طولانی باشد برای رسیدن به آن از هیچ تلاشی دریغ نکنید. سوار بر قایق زندگی شده و از میان طوفان‎ها برای رسیدن به هدف پارو بزنید.

تعبیر خواب برف از دیدگاه لیلا برایت

بارش برف و نگاه کردن به گلوله‎های برف از کارهای لذت‎بخش است. زمانی که برف شروع به باریدن می‎کند. شاید از پنجره اتاق شاهد باریدن گلوله برف باشید یا در خیابان از بارش برف روی صورتتان لذت ببرید. در واقع دیدن باریدن برف در خواب هم خوشحال‎کننده به‌نظر می‌رسد. چراکه پیامی نیک و خیری دارد و نوید دریافت خبرهای خوشی است که به‎زودی بع گوشتان می‎رسد؛ ولی اگر در خواب آدم برفی ببینید به معنی آشناشدن با فردی بی‌احساس و سرد است. بهتراست با روبه‎روشدن با این اشخاص دوری کنید تا قبل از شروع رابطه‎تان از شکست در امان باشید.

دیدن خواب زمین پوشیده از برف

اگر در خواب زمین پوشیده از برف ببینید، در واقع تعبیرش خیر نیست. ممکن است بین خانواده یا اطرافیانتان مسئله‎ای وجود داشته باشد که نمی‎خواهند شما از آن مطلع شوید؛ یعنی برخی مسائل مانند راز بین خودشان مخفی مانده‌است و این خواب وجود اسرار و رازی را نشان می‌دهد.

تعبیر خواب برف و یخبندان

وقتی در خواب، برف با سرمای شدید و یخبندان باشد، نشانه این است که شما قلبی سرد و بی‌روحی دارید. اگر حس می‎کنید این توصیفات به شخصیت شما نزدیک‎تر است؛ پس سعی کنید برای بهبود روابط و رفتارتان تلاش کنید و گرمایی مهربانی را در قلبتان شعله‎ور کنید. اگر هم شخصیت مهربان و قلبی رئوف دارید؛ پس شاید با فردی آشنا شوید که این خصوصیات را داشته باشد.

تعبیر بارش برف در بهار

هنگامی در خواب بارش برف بهاری را ببینید، به معنی وجود مشکلاتی در زندگی‎تان است. اگرچه این مشکلات کوچک هستند؛ اما مسیر رسیدن به هدفتان را ناهموار می‎کند. شما برای هدفتان تلاش بسیاری می‎کنید که ممکن در مسیر راه پستی و بلندی‎های باشد. در واقع مواجه‎شدن با مشکلات طبیعی است و مهم انگیزه و رویاهایتان است که جنگیدن با مشکلات را راحت‎تر می‎کند.

تعبیر خواب برف در تابستان

این خواب نشان می‌دهد که شما درباره موضوعی متعجب و شگفت‌زده می‌شوید. در واقع از فردی خبری را می‌شنوید که باورش برای شما سخت است و با خبرهای خوب حیرت‌زده و خوشحال می‌شوید. این خواب بر شما خیر و مبارک است.

تعبیر خواب رانندگی در جاده برفی

اگر در خواب ببینید در جاده برفی رانندگی می‎کنید، خوب است در زندگیتان احتیاط کنید. چراکه این خواب تعبیر خوبی ندارد. نگران نباشید و از روبه‎رو‌شدن با مشکلات نترسید. کارهایتان را به دقت انجام دهید و دل‎های آشفته را با نام خدا آرام کنید تا از مشکلات دور شوید. همچنین اگر ببینید که در حین رانندگی بهمن جاده را احاطه می‎کند، این خواب هشداری به شما می‌دهد؛ یعنی اینکه یأس و ناامیدی به سراغتان می‌آید. ممکن است مدتی از تلاش دست بردارید و مأیوس شوید.؛ اما بهتر است با آرامش و برنامه‎ریزی هدفتان را دنبال کنید تا به نتیجه رضایت‌بخش برسید.

تعبیر خواب دفن شدن زیر برف

وقتی در خواب ببینید که برف سنگین و شدیدی می‌بارد و شما در این بارش سنگین ناپدید و دفن می‌شوید؛ یعنی در زندگی واقعی‌تان مسئولیت‎های بزرگی بر روی دوشتان است. شما توانایی مدیریت مشکلات و مسئولیت‌ها را دارید ؛ پس نگران نباشید که به‎زودی مسئولیت‎ها از رو دوشتان برمی‎دارید. تعبیر دیگر این خواب، تنهایی و انزوا است. شاید مدتی از اطرافیانتان دوری کنید؛ البته گاهی تنهاشدن و خلوت کردن ایده‎ها و خلاقیت‎های جدیدی را به ذهنتان می‌آورد. همین‌طور می‎توانید با چند روز تنهایی سفرکردن به خودتان استراحت دهید و از هیاهو دور باشد.

تعبیر خواب کوه‌نوردی در کوه‌های برفی

این خواب نماد اهداف و آرزوهایتان است. در واقع اگر در خواب ببینید که قله‌ای را با موفقیت صعود کردید؛ یعنی به‌زودی نتیجه تلاش‌هایتان را می‌بینید و به اهدافتان می‌رسید. همچنین اگر نتوانید قله را صعود کنید به این معنی است که به‎هدفتان نمی‌رسید؛ اما با دیدن خواب و تعبیرش دل‌سرد نشوید و برای رسیدن به هدفتان تلاش کنید.

تعبیر خواب در کتاب سرزمین رویاها

در این کتاب هوای برفی تعبیر از آینده‎ای پر از شادی و خوشبختی است. وقتی که در خواب ببینید، زمین پوشیده از برف‎های سفید و تمیزی می‎باشد نماد خوشبختی است. به‎زودی درهای خوشبختی به رویتان باز می‎شود و به زندگی پر از آرامش و نشاطی می‎رسید.

تعبیر خواب برف نماد و نشانه‎های متفاوتی دارد؛ اما شما چه برداشتی از این تعابیر دارید و چه میزان روی زندگیتان تأثیر می‎گذارد؟ هرچند که خیر و شری برای شروع کار یا زندگی نو وجود دارد؛ اما نباید روی شما تأثیر منفی بگذارد تا به هدفتان برسید.