بیشترین فعالیت ذهنی، وقتی که در عالم خواب هستید، اتفاق می‌افتد. صحنه‎ هایی از خواب‎هایتان می‌بینید که موجب تعجب و تأمل شما می‌شود. در واقع خواب‎هایتان پیامی از خیر و شر دارند و ممکن است در زندگیتان تأثیر بگذارد. صحنه‎هایی در زندگی وجود دارند که به‌نظر تکراری می‌آیند، انگار قبلا هم شاهد این اتفاق بوده‌اید. به این حالت دژاوو می‌گویند؛ اما ممکن است خوابی که از عالم واقعی می‌بینید کمی هم عجبی باشد؛ مثلاً یکی از چیزهایی که عجیب به نظر می‌آید، دیدن ببر در خواب است. اگر جدیداً کلیپ‌هایی از ببرها در شبکه‌های مختلف می‌بینید یا به مستند حیات‌وحش علاقه دارید، این خواب طبیعی است؛ اما اگر این گربه‌سانان نقش مؤثری در زندگی شما ندارند، بهتراست به‎دنبال معنی و تعبیر خواب ببر باشید.

تعبیر خواب ببر

این گربه‌سانان سریع و درنده هستند و همچنین چهره جسور و خشنی دارند. ببرها برای شکار بی‌پروا حمله‌ ‎نمی‌کنند و تمایل به شکار حیوانات ضعیف ندارند. آن‌ها برعکس شیرها، دسته و گروهی زندگی نمی‎کنند. ماده ببرها، توله‎های خود را برای شکارهای بزرگ‎تری آماده می‎کنند. در واقع تعبیر خواب ببر به خصوصیات این حیوان هم ربط دارد. از نظر مفسران دیدن خواب ببر تعابیر و معانی متفاوتی دارد؛ ولی درکل این خواب خیر و نیکی را نوید می‌دهد. اگر شما در خواب ببینید ببری شکارش را به دندان گرفته و درحال خوردن آن است؛ یعنی خصوصیات برجسته و ارزشمندی دارید که هدفمندی و استقلال هم جزیی از آن‌هاست. شاید بهتر است این روزها بیشتر از قبل به برنامه‎ها و هدف‎ها توجه کنید. به کارهایتان نظم بدهید که خبرهای خوبی در راه است. چه خبری خوشحال‎کننده‌تر از این که به‌زودی نتیجه زحمت‌هایتان را می‌بینید؟ پس دست از تلاش برندارید. نزدیک قله هستید.

اگر شما خانم متأهلی هستید و خواب ببری را دیده‌اید، نشانه مادری رویابین، حامی و قدرتمند و برخی اوقات سرکش است. مادرها همیشه فرزندشان را در دوران کودکی و بزرگسالی حمایت می‌کنند و در سختی و مشکلات پابه‎پای فرزندانشان هستند. اگر شما صاحب فرزند هستید، دیدن این خواب نشان می‎دهد شما تکیه‎گاهی قدرتمند برای فرزندتان هستید؛ اما در روابط مادر و فرزندی افراط نکنید؛ یعنی با سخت‎گیری و محدود کردن، فرزندتان را از خود دور نکنید.

یادتان نرود که ببرها فرزندانشان را به‌گونه‌ای تربیت می‌کنند که آن‌ها خودشان از پس مشکلات بربیایند؛ اما این در طبیعت وحشی آن‌هاست. برای تربیت فرزندتان و قوی بار آوردن او وقت بگذارید؛ اما فراموش نکنید، فرزندتان نیاز دارد به‌شیوه‌ای به او توجه کنید و دوستش داشته باشید که آن را درک می‌کند. بهتر است گاهی با او در این باره صحبت کنید و متوجه باشید که او چه چیزهایی را نشانه علاقه و عشق می‌داند.

دیدن ببر در خواب از نظر بن سیرین

ببرها جسه بزرگ و دندان‎های قدرتمندی برای تکه و پاره‌کردن شکار دارند. در دنیای واقعی شکست‌دادن ببر با دست‎خالی و با زور بازو محال و دور از واقعیت است؛ ولی اگر شما در خواب ببینید که توانسته‌اید ببری را از پا دربیاورید، تعبیر جالبی پشت آن نهفته است. خواب شما به این معناست که اطرافتان بدخواه و حسود بسیار است؛ پس وقت آن رسیده است که حسابشان را کف دستشان بگذارید. شاید بهتر است آدم‏های اطرافتان را گلچین کنید و با افرادی معاشرت کنید که ارزش شما را می‎‌دانند. به هرحال در دوستی‌ها کیفیت مهم‌تر از کمیت است، بد نیست بعضی‌ها را دور بیندازید.

اگر در خواب نتوانستید ببر را شکست بدهید، شاید در زندگی واقعی هم از دشمنان و بدخواهان شکست بخورید. این روزها بیشتر حواستان به آدم‌ها باشد؛ چون دشمنان از در دوستی وارد زندگیتان می‎شوند و همیشه به فکر خراب‌کردن خوشبختی شما هستند. این روزها خیلی به حرف‌های خاله‌زنکانه اعتنا نکنید. جنگ و دعواهای فامیلی را هم رها کنید و خودتان را از این چیزها دور نگه دارید. مطمئن باشید این برایتان بهتر است.

تعبیر خواب ببر از نظر ابراهیم کرمانی

اگر در خواب تکه‌ای از استخوان، پوست یا موی ببر را ببینید، نشان‌دهنده سود و منفعت مالی است. ممکن است کار یا پروژه‎ای را به‌تازگی شروع کرده باشید، به‎زودی خبرهای خوبی خواهید شنید؛ چون سود و نفع بسیاری به شما می‎رسد. همچنین ممکن است ترفیع شغلی بگیرید. خبر خوشحال‎کننده‎ای است که تلاش‎های شما بی‎جواب نمی‎ماند. پیشاپیش مبارکتان باشد.

تعبیر خواب ببر بر اساس صحنه‎هایی که می‎بینید، متفاوت است؛ مثلاً رام‌کردن ببر در خواب تعبیر خاصی دارد. اگر در خواب ببینید که روی ببر رامی سوار شده‌اید و به حرف‎های شما گوش می‎دهد، تعبیر مثبتی دارد. شاید بین شما و دشمنانتان دوستی به‎وجود بیاید؛ اما آیا این دوستی پایان خوشی دارد یا پایان تلخی را نشان می‎دهد؟ خبر خوب این است که دشمنی از بین ‎می‎رود. همچنین رشته‏های محکمی از اعتماد بین شما به‏وجود می‎آید. باقی ماجرا مثل تمام روابط دیگر است، اگر از رابطه‌تان مراقبت کنید، ثمرش را می‌بینید. شاید هم معتقد هستید که روابط خودشان ساخته می‌شوند و پیش می‌روند، در این صورت باید منتظر هر اتفاقی باشید.

خواب ببر از نظر منوچهر مطیعی تهرانی

از نظر منوچهر مطیعی تهرانی دیدن خواب ببر نماد دشمنی است. اگر شما در خواب ببینید که با ببر چشم در چشم شده‌اید، به این معناست که با دشمنی روبه‌رو می‎شوید. این دشمن توانایی جسمی و قدرتی زیادی دارد؛ اما چقدر قدرت جسمی می‎تواند شما را زمین بزند؟ اگر قصد شرکت در مسابقه‏ای دارید، ممکن است افراد سرسخت و قدرتمندی رقیبتان باشند. شاید این مسابقه باعث شکست شما شود؛ اما دل‌سرد و ناامید نشوید. دست از تلاش برندارید؛ چون هر شکستی شما را قدمی به پیروزی نزدیک‎تر می‎کند.

اگر دشمنانی در حرفه و شغل خود دارید، از هوش و قدرت ذهنی‎تان استفاده کنید؛ چون آن‌ها منتظر هستند تا فرصت‎های خوبی را که برایتان پیش می‌آید، از چنگتان در بیاورند. خوب است آگاه و هشیار باشید و از دشمنان دوری کنید؛ البته اگر نقشه‌ای برای مقابله با مکر آن‌ها دارید، شاید مقابله‌به‌مثل چندان هم بد نباشد؛ با این حال درگیری در جنگ و دشمنی‌ها فقط وقتتان را می‌گیرد.

تعبیر خواب ببر از نظر آنلی بیتون

اگر در خواب ببینید از پوست ببر، فرش و موکتی در خانه‎تان انداخته‌اید، نماد نشاط و شادی است. حال خوب شما به این شکل در خواب نقش بسته است و شرایط مفرح و خوب شما را نشان می‎دهد. شما در زندگی احساس رضایت و خشنودی می‎کنید. منتظر خبرهای خوب باشید که خوشحالی‎تان را چند برابر می‏کند. همان‎قدر که دیدن این خواب خوشحال‏کننده است، حمله ببر در خواب معنی مأیوس‌کننده‌ای دارد. اگر در خواب ببینید ببر به شما حمله کرد و از چنگال تیزش نجات پیدا نکرده‌اید؛ یعنی در زندگی احساس یأس و ناامیدی می‎کنید. اگر شرایط بر وفق مراد نیست، چند روزی به خودتان استراحت بدهید و از محیط کار و اجتماعات دور شوید. شاید احتیاج دارید با سفری چندروزه حالتان را بهتر کنید. همچنین اگر در روابط عاطفی مشکلی دارید، بهتر است مشکلاتتان را با شریک عاطفی‌تان حل کنید. یادتان نرود که کلید حل مشکلات گفتگوی بالغانه است.

 زمانی که در خواب ببینید از چنگ ببر نجات پیدا کرده‌اید و ببر پا به فرار گذاشت. این خواب موفقیت و پیروزی در زندگی‎تان را نوید می‌دهد. به‎زودی قدرتی به دست می‌آورید که بدخواهان و دشمنان حریفتان نخواهند شد و در زندگی به جایگاه بالا و ارزشمندی می‎رسید. این خواب خیر و برکت را هم وعده می‌دهد. اسیرکردن هیچ حیوانی کار پسندیده‎ای نیست؛ اما وقتی در خواب ببینید چند ببر در قفس هستند، به این معناست که به‎زودی به هدف و موفقیت می‎رسید. بعد از پشت سر گذاشتن سختی‌ها، زندگی روی خوشی به شما نشان می‌دهد و خوشبختی در انتظار شماست. طمع شیرین خوشبختی را بعد از این همه تلاش می‌چشید.

تعبیر خواب ببر از نظر کتاب سرزمین رویاها

در این کتاب تعابیر متفاوتی بر اساس موقعیت شما در خواب نوشته شده ‌است؛ مثلاً اگر در خواب ببینید با توله‌ببرهای بامزه‌ای بازی می‎کنید، به این معناست که مراسم خواستگاری در پیش دارید. اگر مجرد هستید و قصد ازدواج دارید، به‎زودی با فردی آشنا می‌شوید. این آشنایی، عشق پایداری بین هر دوی شما به‌جود می‌آورد.. قرار است زندگی نویی را با عشق شروع کنید. مبارک است.

اگر در خواب ببینید ببری به شما حمله کرد و مجبور به کشتن آن شدید، این خواب هشداری برای شماست. در واقع باید مراقب باشید موفقیت‌هایی را که به‌سختی به دست آورده‎اید، به‎راحتی از دست ندهید؛ چون در بین دوستان و آشنایان، افرادی هستند که به شما و موقعیت کاری‏تان حسودی می‌کنند. تعبیر کشتن ببر درخواب دشمنانی است که با نقاب دوستی و دلسوزی در کنار شما هستند. سعی کنید به هرکسی اعتماد نکنید و سفره دلتان را برای کسی باز نکنید؛ چون ناراحتی شما باعث خوشحالی آنهاست. بهتر است اطرافیانتان را غربال کنید و به هرکسی لقب «دوست» ندهید. متأسفانه در انتخاب دوستانتان سهل‌انگارید. به جای دوستی با هرکسی بهتر است تفریحات تک‌نفره برای خودتان دست‌وپا کنید. شاید بهتر است وقتتان را در اپلیکیشن falomen بگذرانید. فال قهوه یا تعبیر خوابتان با هوش مصنوعی شاید برایتان سرگرم‌کننده‌تر باشد.

تعبیر دیدن ببر سفید در خواب

ببر سفید زیبایی و جذابیت بسیاری دارد و در جهان کمیاب و نادر است. به نظر می‌رسد دیدن این خواب پیام‎های خوشایندی دارد؛ اما برعکس زیبایی ببر سفید، دیدن آن در خواب تعبیر زیبا و جالبی ندارد. این خواب هشدار می‌دهد که شخصی با نیت و قصد پلیدی در حال نزدیک شدن به شماست. این شخص شاید به نظر آدم دل‌سوز و مهربانی باشد؛ اما این ظاهر ماجراست و او از درون حسود و کینه‌توز است. این شخص ممکن است لطمه جبران‌ناپذیری به موقعیت کاری و عاطفی‎تان بزند. به افرادی که نمی‌شناسید اعتماد  نکنید و با احتیاط قدم بردارید.  

وقتی در خواب ببینید از ببر سفیدی ترسیدید و درحال فرار از دست ببر هستید، پیام خوبی برای شما ندارد. این خواب نشان می‏دهد در کاری ضرروزیان مالی می‎کنید. اگر قصد دارید کاری را شروع کنید، بهتر است فعلاً دست نگه دارید یا با احتیاط پیش بروید. این ضرروزیان مالی ممکن است از سمت شخصی باشد که می‌شناسید. بهتر است کارتان را با سرمایه کم‌تر و بدون شریک شروع کنید تا از سمت شریک ضربه نخورید.

تعبیر خواب ببر وحشی

وقتی در خواب ببر وحشی ببینید که به شما حمله می‎کند، بهتر است در زندگی‎تان احتیاط کنید. این خواب پیام و مفهوم خوبی ندارد و نشان‌دهنده خطری جدی است که از سمت شخصی به شما می‌رسد. دیدن خواب ببر تعابیر متفاوتی از سوی مفسران دارد؛ اما پیام کلی آن، وجود دشمن و افراد حسود رد اطراف شماست. در واقع دیدن این خواب شاید تعبیرهای نگران‎کننده‎ای داشته باشد؛ اما به شما هشدار می‎دهد که زود به آدم‎ها اعتماد نکنید و گول ظاهر معصوم آن‌ها را نخورید. افرادی هستند که به کوچک‎ترین رشد و موفقیت شما غبطه می‎خورند؛ پس بهتر است صفر تا صد زندگی و موقعیت کاری‎تان را به هرکسی نگویید. این کار برای شما بهتر است.

اگر در شهر شما تعبیر خواب ببر به شکل دیگری است، آن را در کامنت‌ها برایمان بنویسید. خواندنی می‌شود.